28.02.2013

Wiosna należy do pośredników

Nadejście ciepłych miesięcy oznacza więcej pracy dla biur Północ Nieruchomości.

Gdy topnieją śniegi, na place budowy powracają maszyny, a w biurach nieruchomości pojawia się coraz więcej klientów.
- Sezonowość jest jedną z cech, które charakteryzują rynek nieruchomości, zwłaszcza w niektórych jego segmentach. Z pewnością od aktualnej pory roku zależy, przynajmniej w pewnym stopniu, popyt na działki pod budownictwo jednorodzinne. Zima z mrozem i zalegającym śniegiem nie sprzyja oględzinom nieruchomości gruntowych, z kolei ciepłe miesiące pozwalają w lepszy sposób poznać wszystkie walory nieruchomości – mówi Wojciech Porębski, analityk z sieci Północ Nieruchomości.

Placówka biura nieruchomości Północ. Fot. Północ Nieruchomości

W styczniu agenci Północ Nieruchomości pośredniczyli w transakcjach o łącznej wartości bliskiej 16 mln zł. To rekord sieci.

Licząca 40 placówek sieć biur nieruchomości Północ liczy na kontynuację dobrych wyników. W styczniu jej punkty obsłużyły transakcję o łącznej wartości bliskiej 16 mln zł, notując jednocześnie rekordową wartość przychodów tytułem prowizji za pośrednictwo.

– Styczeń był rzeczywiście bardzo udanym miesiącem zarówno dla naszej placówki własnej zlokalizowanej w Krakowie, jak i wszystkich franczyzobiorców sieci, prowadzących swoje biura pod nasza marką – mówi Krzysztof Pelowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Północ Nieruchomości. – Wyniki sieci nie są dziełem przypadku, zwłaszcza w okresie spowolnienia gospodarczego. Są one efektem coraz lepszego postrzegania marki przez naszych klientów, co z kolei jest pochodną pracy, którą wkładamy w utrzymanie jakości świadczonych przez nas usług. Dla naszych klientów liczy się przede wszystkim profesjonalizm obsługującego ich specjalisty i skuteczność biura.

Sieć przygotowuje się do otwarcia kilku kolejnych placówek. W lutym została podpisana umowa franczyzowa, na mocy której zostanie uruchomione biuro w Katowicach. Ponadto prowadzone są zaawansowane rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami z województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego.

(gum)