03.03.2013

Jubilerska ofensywa

W Poznaniu i Gliwicach ruszyły sklepy z biżuterią By Dziubeka. To początek serii otwarć planowanych w 2012

Biżuterię By Dziubeka można kupić od 2006 roku. Nazwa marki pochodzi od nazwiska właścicielki firmy i głównej projektantki – Anny Dziubek. Firma By Dziubeka ma swoją siedzibę w Tychach, gdzie zatrudnia kilkadziesiąt osób zaangażowanych w produkcję oraz dystrybucję biżuterii. Obecnie sieć sprzedaży By Dziubeka liczy sześć sklepów firmowych, które działają w centrach handlowych największych polskich miast oraz dziewięć stoisk franczyzowych. Na początek marca zaplanowano otwarcie dwóch kolejnych sklepów franczyzowych, które będą działały w Poznaniu i Gliwicach.

Stoisko z biżuterią firmy By Dziubeka. Fot. By Dziubeka

Sieć By Dziubeka liczy 15 stoisk z biżuterią.

- Współpracujemy z ponad 300 odbiorcami hurtowymi, nasza biżuteria jest również dobrze znana w krajach Unii Europejskiej, Rosji, Mongolii, Ameryce i Australii. Obecnie naszym najważniejszym celem jest poszerzenie dystrybucji w Polsce dzięki uruchamianym sklepom franczyzowym. W tej chwili prowadzimy rozmowy z czterema kolejnymi przedsiębiorcami zainteresowanymi otwarciem sklepów z biżuterią By Dziubeka. Rozwój poprzez franczyzę rozpoczęliśmy stosunkowo niedawno, bo w ubiegłym roku – mówi Tomasz Dziubek, dyrektor zarządzający By Dziubeka.

Aby otworzyć stoisko franczyzowe sygnowane logo By Dziubeka trzeba zainwestować ok. 50 tys. zł. Firma nie pobiera opłat na fundusz marketingowy. Franczyzobiorcy mogą liczyć na pomoc w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji sklepu.

- Sklepy By Dziubeka w większości znajdują się w centrach handlowych w dużych miastach, jednak nasze doświadczenie pokazuje, że bardzo dobrze sobie radzą również sklepy działające w mniejszych miejscowościach takich jak Bielsko-Biała czy Żywiec. Wszystko dzięki temu, że nasza oferta skierowana jest do szerokiego grona odbiorców - tłumaczy Tomasz Dziubek.

Franczyzobiorca otrzymuje od firmy kompletny model biznesowy oraz wskazówki dotyczące tego jak skutecznie zarządzać swoim sklepem. By Dziubeka zapewnia również wsparcie marketingowe oraz pomoc w zaaranżowaniu stoiska, przygotowaniu ekspozycji, czy prezentacji produktów.

(mak)