Po dwóch latach działalności franczyzobiorca Intermarché lub Bricomarchémoże może zostać udziałowcem międzynarodowej Grupy Muszkieterów i zyskuje prawo do otwarcia kolejnego sklepu.
Środa
06.03.2013
Tym razem Intermarché i Bricomarché zaprasza do współpracy przedsiębiorców z Pomorza, Kujaw, Warmii i Mazur.
 

Inwestorzy zainteresowani otwarciem własnego supermarketu spożywczego Intermarche lub Bricomarche z branży „dom i ogród”, będą mieli szanse poznać szczegóły współpracy franczyzowej na spotkaniach w Gdańsku 19 marca i Ostrołęce 20 marca. Grupa Muszkieterów zaprasza przedsiębiorców z Pomorza, Kujaw, Warmii i Mazur. W spotkaniach wezmą udział również inni franczyzobiorcy Intermarché i Bricomarché, którzy przedstawią swoje doświadczenia związane z otwarciem i zarządzaniem supermarketem. W tej chwili w Polsce działa 270 sklepów pod obiema markami.

Inwestycja w supermarket Intermarché i Bricomarché wymaga 400 tys. zł wkładu własnego. Jednak kwota ta nie jest opłatą licencyjną na rzecz franczyzodawcy, tylko wkładem do własnej spółki, która zarządza supermarketem. W trakcie współpracy franczyzobiorca otrzymuje szeroką pomoc w prowadzeniu biznesu – logistyczną, merchandisingową i marketingową. Po dwóch latach działalności franczyzobiorca może zostać udziałowcem międzynarodowej Grupy Muszkieterów i zyskuje prawo do otwarcia kolejnego sklepu.

- Każdy franczyzobiorca Grupy Muszkieterów wypełnia podwójną funkcję kierowniczą: z jednej strony jest szefem spółki, którą sam stworzył, z drugiej – pełni funkcję zarządczą w ramach Grupy. Dzięki temu ma dwie równoległe drogi kariery; jako właściciel sklepu Intermarché i Bricomarché oraz członek międzynarodowej firmy. To jedyny tego typu model franczyzowy w Polsce – mówi Marek Feruga, prezes zarządu Grupy Muszkieterów w Polsce, franczyzobiorca dwóch sklepów Intermarché.

(mk)