11.03.2013

Przyznają certyfikat

Franczyzobiorcy Helen Doron będą przeprowadzać egzaminy językowe uznawane na całym świecie.

Grupa Edukacyjna Helen Doron podpisała umowę o współpracy z Uniwersytetem Cambridge uprawniającą do przygotowywania i przeprowadzania egzaminów Cambridge ESOL, które w Polsce są od lat najpopularniejszymi egzaminami językowymi.
- Każda z naszych szkół będzie przygotowywać uczniów do poziomu wymaganego do zdobycia certyfikatu, a przy niektórych szkołach powstaną ośrodki egzaminacyjne – mówi Barbara Jurga-Pałka, dyrektor marketingu Helen Doron Early English.

Uczniowie szkoły Helen Doron

Na świecie aż 85 proc. osób posiadających licencję Helen Doron Early English to kobiety, a w Polsce ten odsetek sięga ponad 90 proc.

Dodatkowo sieć wprowadziła do oferty nowe kursy m.in. dla starszych dzieci zwiększając tym samym liczbę potencjalnych klientów. W chwili obecnej Helen Doron liczy już około 200 placówek na terenie całego kraju, do których uczęszcza 27 tys. dzieci.

- 25 proc. naszych klientów na całym świecie pochodzi z Polski – mówi Helen Doron, autorka metody nauczania języka angielskiego dla dzieci i założycielka Grupy Edukacyjnej Helen Doron. - Polscy franczyzobiorcy mają więc bardzo istotny wkład w działalność całej grupy.

Oprócz nauki dzieci, firma prowadzi również działania zachęcające kobiety do samozatrudnienia. Bierzemy udział w projekcie „Między pracą a macierzyństwem”. W wybranych miastach podczas konferencji tłumaczymy kobietom, że mając rodzinę można z powodzeniem prowadzić własny biznes – mówi Barbara Jurga-Pałka.

Helen Doron opracowała metodę ponad 26 lat temu. Dziś międzynarodowa sieć szkół języka angielskiego obecna jest w 34 krajach świata na 5 kontynentach. W Polsce istnieje od 15 lat.

(awh)