11.03.2013

Przede wszystkim utrzymać pozycję

O sytuacji sieci partnerskiej Alior Banku po wejściu na giełdę opowiada Marcin Tauber, dyrektor ds. rozwoju.

W 2012 roku Alior Bank po raz kolejny okazał się liderem wzrostów, jeśli chodzi o liczbę placówek partnerskich. Co pozwoliło uzyskać tak wysokie tempo rozwoju sieci?
Na sukces ten złożyły się dwa elementy. Po pierwsze to zasługa doświadczonych, kompetentnych i zgranych zespołów pracowników, którymi mam przyjemność zarządzać. To im w głównej mierze przypisuję ten sukces „lidera wzrostów”. Menedżerowie regionów, wraz ze swoimi zespołami, tworzą pierwszą linię naszych działań. To oni spotykają się z kandydatami na franczyzobiorców i reagują na pojawiające się problemy. Niemniej ważną linię w strukturze rozwoju i zarządzania siecią placówek partnerskich tworzą zespoły: wsparcia, szkoleniowy i kontroli. Każdy z tych zespołów ma swój niepodważalny wkład w końcowy sukces całej sieci placówek partnerskich Alior Banku. Drugim elementem sukcesu jest sposób organizacji współpracy franczyzowej, który w sposób ciągły zmienia się i dostosowuje do sytuacji na rynku.

Marcin Tauber, Alior Bank Fot. PROFIT system, Adam Skrzypczak

- 2013 roku nie przewidujemy zwiększenia liczby placówek partnerskich. Najlepszym partnerom umożliwiamy przejęcie kolejnych placówek.
Marcin Tauber, dyrektor ds. rozwoju sieci w Alior Banku

Czy wejście Alior Banku na GPW przełożyło się na zainteresowanie ofertą franczyzową wśród potencjalnych partnerów?
Zainteresowanie naszą ofertą franczyzową było duże, a po wejściu banku na giełdę jeszcze bardziej wzrosło. Warto zwrócić uwagę, że od kiedy Alior Bank jest spółką publiczną, potencjalny franczyzobiorca ma możliwość dodatkowej(pomijając materiały otrzymane z Departamentu Sieci Placówek Partnerskich), samodzielnej oceny banku, na podstawie informacji inwestorskich do których publikacji spółka jest teraz zobowiązana. Wśród tych informacji podawanych do publicznej wiadomości są również informacje dotyczące sieci franczyzowej.

Jakie są plany otwarć na 2013 rok?
W 2013 roku nie przewidujemy zwiększania liczby placówek partnerskich. Skupiamy się na utrzymaniu sieci i ograniczeniu fluktuacji pracowników placówek, co na pewno przełoży się na jakość współpracy i efektywność naszych oddziałów bankowych. Ponadto umożliwiamy najlepszym partnerom przejęcie kolejnych placówek.

(gum)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0