TelePizza zmienia strategię działania

Wtorek
30.01.2001
TelePizza chce uruchomić w tym roku 30 placówek.
 
Puls Biznesu podał, że TelePizza Poland, spółka zależna hiszpańskiej grupy Campofrio, zarządzająca siecią pizzerii, zmienia strategię działania: pizzerie bardziej będą przypominały restauracje, a ich prowadzeniem będzie mógł się zająć w ramach franchisingu prywatny przedsiębiorca. Firma nie rezygnuje z dotychczasowego głównego źródła przychodów - dostaw zamówionych dań do klienta, ale nowe placówki będą już miały bardziej przyjazny charakter restauracji.

W tym roku w 16 miastach TelePizza chce uruchomić 30 nowych pizzerii. Pierwsza z nich otwarta została w styczniu – poinformował Puls Biznesu. - Otwierając nasze placówki, kierowaliśmy się kryterium odległości od potencjalnych klientów, do których bezpłatnie dostarczamy zamówienie. Teraz jednak naszym głównym rynkiem staje się sektor konsumpcji na miejscu. Do końca roku otworzymy jeszcze 29 restauracji we wszystkich miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Koszty uruchomienia placówki są różne - w zależności od jej wielkości, lokalizacji i wystroju – powiedział gazecie Maciej Goliński, dyrektor generalny TelePizza Poland.

TelePizza nie podała Pulsowi Biznesu informacji o kosztach tegorocznych inwestycji spółki. Dyrektor zapewnił dziennik, że w porównaniu z poprzednimi latami znacznie zmniejszy się dystans w wydatkach na reklamę i promocję między TelePizzą a jej głównym konkurentem - amerykańską siecią Pizza Hut. Hiszpanie będą ostro zabiegać o pozyskanie jak największej liczby klientów.

- W ciągu trzech lat sieć Pizza Hut/KFC przeznaczyła na reklamę około 30 mln zł - przeszło dziesięciokrotnie więcej niż nasza spółka. Zdecydowaliśmy się reinwestować większą część zysków. W sumie wydaliśmy w Polsce 49 mln zł i pod względem liczby placówek dogoniliśmy Pizza Hut – mówił dziennikarzom Pulsu Biznesu dyrektor generalny.

TelePizza ma w Polsce 61 placówek. Firma zdecydowała się zmienić sposób sprzedaży, przewidując szybki rozwój fast foodów. Konsumpcja na miejscu przynosi dziesięć razy większe przychody od rynku dostaw.

Puls Biznesu dodał, że na razie konkurenci TelePizzy milczą. American Restaurants (AmRest), operator sieci Pizza Hut i KFC, nie ujawni swoich zamierzeń przynajmniej do końca marca, czyli do zawarcia wiążącej umowy ze spółką International Fast Food Corp. (IFFC), od której kupuje sieć Burger King. Do IFFC należy również marka jednej z największych światowych sieci pizzerii - Domino's Pizza. Przez długi okres IFFC poszukiwał inwestora dla 16 placówek w Polsce, ale nie wiadomo, czy sprzedał je AmRest i co dalej stanie się z tą marką.

Więcej: Puls Biznesu, 30 stycznia 2001

Puls Biznesu

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

19 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018