Franczyza na wieszaku

Całkowity koszt inwestycji we własny sklep Butik zamyka się w granicach 100 tys. zł. Optymalna powierzchnia to 70 m2 w galerii handlowej lub przy głównej ulicy miasta.
Poniedziałek
18.03.2013
Do końca roku w największych polskich miastach powstanie 20 nowych Butików.
 

Butik to sieć sklepów z odzieżą dla nastolatek i młodych kobiet. Obecnie pod różowym logo sieci działa 151 salonów, z których przytłaczającą większość, bo aż 140, prowadzą franczyzobiorcy. To właśnie w tym kierunku firma zamierza iść również w tym roku.

- Od początku 2013 roku nasza sieć sprzedaży powiększyła się o cztery nowe sklepy. W planach mamy otwarcie kolejnych 20, które powstaną w największych polskich miastach, takich jak Poznań, Wrocław, Kraków i Szczecin. Interesują nas  lokalizacje w najlepszych centrach  handlowych, cieszących się dużym zainteresowaniem klientów – wymienia Agnieszka Falińska, kierownik ds. rozwoju sieci Butik.- Nasza dynamika  otwarć opiera się na zachowaniu ostrożności, dlatego zanim zdecydujemy się na uruchomienie sklepu odbywa się wiele badań potencjału danego miejsca.

- Zdarza się, że franczyzobiorca posiada własny lokal, wówczas sprawdzamy jego potencjał, jednak najczęściej to my proponujemy lokalizację, która według nas zapewni franczyzobiorcy sukces – tłumaczy Falińska.

Jednym z głównych zadań franczyzobiorcy jest nadzór oraz motywowanie personelu. Kwestie zatowarowania, marketingu, szkoleń, czy imprez promocyjnych są przygotowywane na szczeblu centralnym.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.