18.03.2013

Franczyza na wieszaku

Do końca roku w największych polskich miastach powstanie 20 nowych Butików.

Butik to sieć sklepów z odzieżą dla nastolatek i młodych kobiet. Obecnie pod różowym logo sieci działa 151 salonów, z których przytłaczającą większość, bo aż 140, prowadzą franczyzobiorcy. To właśnie w tym kierunku firma zamierza iść również w tym roku.

Ubrania dla młodziezy w sklepie Butik Fot. Butik

Całkowity koszt inwestycji we własny sklep Butik zamyka się w granicach 100 tys. zł. Optymalna powierzchnia to 70 m2 w galerii handlowej lub przy głównej ulicy miasta.

- Od początku 2013 roku nasza sieć sprzedaży powiększyła się o cztery nowe sklepy. W planach mamy otwarcie kolejnych 20, które powstaną w największych polskich miastach, takich jak Poznań, Wrocław, Kraków i Szczecin. Interesują nas  lokalizacje w najlepszych centrach  handlowych, cieszących się dużym zainteresowaniem klientów – wymienia Agnieszka Falińska, kierownik ds. rozwoju sieci Butik.- Nasza dynamika  otwarć opiera się na zachowaniu ostrożności, dlatego zanim zdecydujemy się na uruchomienie sklepu odbywa się wiele badań potencjału danego miejsca.

- Zdarza się, że franczyzobiorca posiada własny lokal, wówczas sprawdzamy jego potencjał, jednak najczęściej to my proponujemy lokalizację, która według nas zapewni franczyzobiorcy sukces – tłumaczy Falińska.

Jednym z głównych zadań franczyzobiorcy jest nadzór oraz motywowanie personelu. Kwestie zatowarowania, marketingu, szkoleń, czy imprez promocyjnych są przygotowywane na szczeblu centralnym.

(mak)