W całej Polsce działa obecnie ponad 120 supermarketów pod szyldem Stokrotka.
Sobota
16.03.2013
Emperia zmienia kurs. Będzie konkurować z małymi i średnimi sklepami spożywczymi.
 

-Zamierzamy rozwijać sieć supermarketów Stokrotka jako własne sklepy, nie planujemy rozwoju poprzez franczyzę – tak brzmi jedna z pierwszych deklaracji Dariusza Kalinowskiego, nowego prezesa Emperii.

Kładzie ona kres spekulacjom, jakoby najważniejszy koncept lubelskiej spółki miał być rozwijany z udziałem zewnętrznych przedsiębiorców. Po tym jak w 2012 roku Emperia sprzedała Eurocashowi swoje franczyzowe sieci zrzeszone w Grupie Dystrybucyjnej Tradis (m.in. markę Groszek), Stokrotka stała się najistotniejszą częścią jej biznesu.

Powołany na początku marca nowy zarząd ma za zadanie przyspieszyć jego rozwój. Dariusz Kalinowski zastąpił na stanowisku prezesa Emperii Artura Kawę, twórcę i dotychczasowego szefa grupy spożywczej. Do tej pory kierował rozwojem sieci Stokrotka i zajmował fotel wiceprezesa zarządu, teraz ma samodzielnie pokierować spółką. Kawa będzie przyglądał się jego poczynaniom z pozycji członka rady nadzorczej.

Rocznie sieć Stokrotka powiększa się o 15-30 supermarketów. Nowy zarząd ma utrzymać tempo wzrostu, a także umocnić markę na tyle, by umożliwić jej proces konsolidacji rynku. Stokrotka miałaby więc stać się graczem przejmującym inne placówki z branży i intensywnie konkurować z małymi i średnimi sklepami spożywczymi. Oznacza to diametralną zmianę kursu Emperii, która od początku swojego powstania wspierała drobnych przedsiębiorców handlowych zrzeszonych w jej sieciach franczyzowych.

Rozwój Stokrotki ma wspierać należący do Emperii system logistyczny. Jego bazą będzie zlokalizowane w podwarszawskim Teresinie centrum dystrybucji, a także ogólnopolska sieć magazynów regionalnych.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.