22.03.2013

Pizzeria w centrum

Biesiadowo z powodzeniem szturmuje Warszawę i okolice. Mniej szczęścia ma poza granicami kraju.

Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba lokali Biesiadowo i Crazy Piramid Pizza. Najwięcej nowych pizzerii powstaje w województwie mazowieckim.
– Otworzyliśmy lokal w Pruszkowie, Żurominie i dwie pizzerie na terenie Warszawy. W najbliższym czasie pierwszych klientów przyjmą punkty w Lesznie, Żyrardowie i w czterech dzielnicach Warszawy – wylicza Tomasz Wiśniewski, menedżer w firmie Wojtex, do której należą sieci Biesiadowo i Crazy Piramid Pizza. - Wśród nowych punktów na mapie rozwoju naszych sieci znalazły się także inne miasta, m.in. Zabrze, Toruń, Białystok i Gorzów Wielkopolski, a wkrótce dołączą: Rąbień koło Łodzi, Łęczyca i Biała Podlaska.

Kelner z mega pizzą.

Koszt inwestycji w lokal Biesiadowa o powierzchni 80 m2 to ok. 40 tys. zł. Pełnowymiarową pizzerię Crazy Piramid można otworzyć za 13 tys. euro.

Na terenie Polski Biesiadowo należy do najszybciej rozwijających się sieci franczyzowych z rynku gastronomicznego. Nieco więcej trudności przysparza operatorowi pizzerii rozwój na rynkach zagranicznych, m.in. na Ukrainie i w Wielkiej Brytanii, gdzie od roku trwają poszukiwania partnerów biznesowych.

- Wybór masterfranczyzobiorcy, który będzie reprezentował sieć w danym kraju wymaga zastosowania ostrych kryteriów selekcji. Oprócz stworzenia wzorcowej pizzerii, w której będzie prowadził szkolenia, jak również zorganizowania zaplecza logistycznego nasz partner musi rekrutować franczyzobiorców i mówiąc wprost: pilnować biznesu. Prowadzimy rozmowy z kilkoma kandydatami, ale znalezienie osoby, która spełniałaby wszystkie kryteria nie jest prostym zadaniem – mówi Tomasz Wiśniewski.

Pizzerie zadebiutowały w 2009 roku, a do końca marca 2013 roku na terenie całej Polski ma działać 80 placówek należących wyłącznie do franczyzobiorców. Szybkie tempo rozwoju koncepty zawdzięczają m.in. stosunkowo niskimi kosztami przystąpienia. Koszt otwarcia własnej pizzerii Biesiadowo to ok. 40 tys. zł.

(awh)