Przedstawiciele Fibar Group zapewniają, że urządzenia w systemie Fibaro można zamontować na każdym etapie istnienia budynku: zarówno w nowo budowanym, jak również istniejącym. Taka dogodność technologiczna zwiększa docelową grupę konsumentów oraz zapewnia stałą sprzedaż w ciągu roku.
Niedziela
24.03.2013
Fibaro, firma działająca w branży IT, chce swoimi produktami podbić zagraniczne rynki.
 

Fibar Group jest producentem urządzeń będących częścią systemu umożliwiającego komunikowanie się wszystkich urządzeń elektrycznych w budynku, mieszkaniu lub biurze. Do klientów dociera za pośrednictwem innych firm (instalatorzy, hurtownie, deweloperzy, firmy handlowe z branży IT oraz RTV) w 40 krajach na całym świecie, rozwija również sieć salonów franczyzowych. Obecnie pod marką Fibaro działa 27 sklepów na licencji oraz 80 showroomów. W ostatnim czasie powstały cztery nowe placówki: w Łomiankach i Radomiu oraz dwa showroomy w Krakowie.
– W pierwszym kwartale bieżącego roku planujemy zdobyć rynek amerykański i rosyjski. W grę wchodzi również dystrybucja naszych urządzeń w Argentynie, Meksyku, Kanadzie oraz Maroku – wylicza Sebastian Lisowski, specjalista ds. sprzedaży w spółce Fibar Group, do której należy marka Fibaro.

– W Polsce szukamy franczyzobiorców na terenie województwa podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, nie wykluczając przy tym możliwości współpracy na terenie innych województw – mówi Sebastian Lisowski.

Przyszły franczyzobiorca powinien dysponować lokalem o powierzchni min. 35 m2 z dwoma pomieszczeniami, w których zostanie zainstalowany system automatyki Fibaro. Salon powinien być położony w lokalizacji zapewniającej dogodny dostęp jak największej liczbie klientów (może to być lokal w galerii handlowej lub pasażu). Niezbędny jest też dostęp do szerokopasmowego internetu DSL.

(awh)