28.03.2013

Biżuteria na trzy sposoby

Ada Plus rozwija sieć salonów jubilerskich, wysp oraz stoisk. Teraz dla firmy najważniejsze są pełnowymiarowe salony Ada Plus Premium.

Srebrna biżuteria Ada Plus była dotychczas dostępna głównie na niewielkich stoiskach, które były uzupełnieniem innej działalności gospodarczej. Obecnie w całym kraju działa ponad tysiąc stoisk sprzedających srebrną i złotą biżuterię Ada Plus. W ubiegłym roku oferta współpracy z firmą została poszerzona o pełnowymiarowe sklepy działające pod szyldem Ada Plus Premium. Równolegle rozwijana jest również trzecia forma współpracy – wyspy handlowe z biżuterią Ada Plus.

Biżuteria dostępna w salonach Ada Plus Premium. Fot. Ada Plus

Ada Plus zapewnia swoim partnerom meble i elementy wizualne, umożliwia im również uzyskanie dofinansowania inwestycji.

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami naszym tegorocznym priorytetem jest rozwój sieci franczyzowej Ada Plus Premium. Chcemy wykorzystać potencjał, jaki drzemie w naszym segmencie cenowym. Zależy nam na rozsądnym rozwoju sieci, który będzie z naszej strony poparty działaniami związanymi z umocnieniem pozycji na rynku i wzmocnieniem rozpoznawalności marki – zapowiada Dorota Brzozowiec, kierownik ds. rozwoju Ada Plus.

Pierwszy sklep Premium został otwarty w Bydgoszczy. Niebawem dołączy do niego placówka w Toruniu, a w ślad za nią zostaną otwarte sklepy w Warszawie i Łodzi. Firma poszukuje partnerów w całym kraju, w miastach liczących przynajmniej 15 tys. mieszkańców.
- Ze względu na większe wymagania rynku zdecydowaliśmy się brać udział w kosztach inwestycji związanej z uruchomieniem sklepu Ada Plus Premium, aby okres zwrotu był jak najkrótszy. Udzielamy wsparcia finansowego w inwestycji finansując m.in. kompletny system meblowy – mówi Dorota Brzozowiec.

Sklepy Ada Plus Premium powinny mieć co najmniej 25-30 m2. Najlepsza lokalizacja to centrum handlowe lub główna ulica miasta. Przystąpienie do sieci nie wiąże się z żadnymi opłatami. Franczyzobiorca musi zadbać o dostosowanie salonu do wymagań sieci oraz zaopatrzyć się w towar. Ada Plus zapewnia swoim partnerom meble i elementy wizualne, umożliwia im również uzyskanie dofinansowania. Na inwestycję w salon Ada Plus Premium trzeba przeznaczyć od 100 tys. zł, wyspa handlowa to wydatek od 50 tys. zł.

(mak)