Costa Coffee zamiast sklepów spożywczych

Delikatesy Centrum to sztandarowa marka Eurocashu.
Środa
03.04.2013
Spółka Eurocash Franczyza ma nowego prezesa. Dotychczasowy zajmie się rozwojem znanej sieci kawiarni na Węgrzech.
 

Początek kalendarzowej wiosny to w spożywczym Eurocashu czas roszad kadrowych. Od 2 kwietnia prezesem Eurocash Franczyza zostanie Carlos Saraiva, dotychczasowy prezes Grupy Dystrybucyjnej Tradis. Opuszczony przez niego fotel szefa grupy obejmie zaś Pedro Martinho, członek zarządu spożywczego koncernu, który sam miał już okazję w przeszłości kierować jego franczyzową częścią.

Jak dowiedział się portal Franchising.pl, poprzednik Saraivy, Ireneusz Ozga, zrezygnował z kariery korporacyjnej, by poświęcić się karierze przedsiębiorcy.
- Zarówno przed, jak i w czasie pełnienia funkcji prezesa spółki Eurocash Franczyza, byłem związany z siecią kawiarni Costa Coffee. Zajmuję się dystrybucją tej międzynarodowej marki na terenie Węgier, a ze względu na dobre wyniki, ten biznes wymaga ode mnie coraz większego zaangażowania – przyznał Ozga.

Nowy prezes Eurocash Franczyza zapowiada chęć dalszego wspierania niezależnych przedsiębiorstw na rynku spożywczym.
- Cieszę się, że będę mógł wykorzystać swoje doświadczenie, by wspierać rozwój Delikatesów Centrum. Jestem przekonany, że nasi franczyzobiorcy mogą osiągać jeszcze lepsze wyniki i stać się bardziej konkurencyjni dzięki zwiększeniu efektywności prowadzonych działań i konsekwentnej integracji hurtu z detalem – mówi Carlos Saraiva, członek zarządu Grupy Eurocash, prezes Eurocash Franczyza.

- Sieci franczyzowe współpracujące z Tradisem liczą dziś ponad 5 tys. sklepów. Stanowi to ogromny potencjał dystrybucji w kraju. Franczyzobiorcy oczekują od nas wsparcia w zwiększeniu ich konkurencyjności na rynku, dobrych cen i serwisu na bardzo wysokim poziomie. Dostarczenie im tego to mój najwyższy priorytet – a ponad 6-letnie doświadczenie stania na czele sieci, która wykazała największą rentowność z metra kwadratowego w Polsce, pozwoli mi patrzeć w przyszłość z optymizmem – dodaje Pedro Martinho, członek zarządu Grupy Eurocash, prezes Grupy Dystrybucyjnej Tradis.

(gum)