04.04.2013

Czy szkolenie przez internet wystarczy?

Partnerzy MBE będą korzystać z platformy e-learningowej.

Wprowadzona do programu szkoleniowego sieci Mail Boxes Etc. platforma e-learningowa ma podnieść poziom wiedzy franczyzobiorców na temat prowadzenia biznesu, zasad funkcjonowania punktów oraz nowych wytycznych i technik wprowadzanych do punktów z zakresu obsługi klienta.

Obsługa klienta w biurze MBE Fot. Mail Boxes Etc.

Mail Boxes Etc. Obsługuje małe i średnie firmy, świadcząc usługi przyjmowania i wydawania przesyłek kurierskich, usługi poligraficzne, wynajem skrytek adresowych.

- Ponieważ cykl szkolenia naszych franczyzobiorców jest długi i obejmuje duży obszar wiedzy, materiały szkoleniowe zawarte na platformie e-lerningowej pomagają przyswoić i uporządkować tę wiedzę - mówi Dawid Wojtarowicz, menedżer do spraw sprzedaży licencji MBE. - Ponadto jest ona wykorzystywana dla celów szkoleniowych pracowników franczyzobiorców, dzięki czemu oszczędza ich czas i pieniądze. Do tej pory część szkoleń odbywała się w naszym centrum szkoleniowym w Krakowie. Teraz franczyzobiorcy oszczędzą na kosztach podróży, zakwaterowania i wyżywienia.

Cykl szkoleniowy przy pomocy platformy e-lerningowej składa się z 5-ciu bloków tematycznych podzielonych na lekcje, każda z nich zakończona jest testem. Pozytywne wypełnienie testów umożliwia przejście do następnego bloku szkoleniowego. Szkolenie obejmuje wiedzę z dziedziny wszystkich programów komputerowych obsługiwanych w punkcie MBE, części teoretycznej związanej z obsługą wszystkich urządzeń będących na wyposażeniu punktu, teorii związanej z grafiką wektorową, wykłady z zakresu pozyskiwania klientów oraz zarządzania nimi, marketingu, finansów, itd.

- Platforma służy nam także do wewnętrznej komunikacji i wzajemnej wymiany doświadczeń oraz jest bazą i źródłem wiedzy dla naszych franczyzobiorców, którzy mogą ją wykorzystywać do celów szkolenia swojego personelu - mówi Łukasz Osyra, menedżer zarządzający siecią MBE w Polsce.

W Polsce działa obecnie 18 punktów MBE. Firma Parta, która jest operatorem systemu MBE na rynku polskim, zapowiada otwarcie do końca roku kolejnych 10. W roku 2014 ma ich być łącznie 45.

(awh)