Pakiet startowy ekoognisko kosztuje 20 tys. zł.
Poniedziałek
08.04.2013
Polacy czekają na wiosnę, a franczyzobiorcy sprzedający ekologiczne rozpałki - na sezon grillowy.
 

Ekoognisko to polski produkt składający się z przyjaznych dla środowiska komponentów: drewienek z suchego drewna, trocin, wosku parafinowego w czystej postaci oraz tektury. Ułatwia rozpalanie kotła z nadmuchem mechanicznym, kominka, grilla, a nawet ogniska.

– Większość społeczeństwa zwraca uwagę na ekologię i nie chce rozpalać grilla z użyciem rozpałek zawierających substancje chemiczne. Jesteśmy przekonani, że nasz produkt będzie rozpalać każdy grill w Polsce, zwłaszcza, że Polacy uwielbiają grillować – mówi Artur Olejniczak, prezes zarządu BBTB Group, firmy produkującej ekoognisko. – Warto jednak zaznaczyć, że nie nastawiamy się tylko na sezon letni. Produkt jest przeznaczony do użytku całorocznego, w zimie pozwoli rozpalać kominki oraz kotły na węgiel bez dodatkowych papierów bądź szczapek drewna.

Producent poszukuje partnerów, którzy zajmą się dystrybucją produktu na terenie Unii Europejskiej, w tym również w Polsce. Obecnie z firmą współpracuje siedmiu partnerów, do końca roku ma ich być 30.
– Obserwujemy coraz większe zainteresowanie ekoogniskiem nie tylko Polaków, ale i Niemców, co potwierdziło się w licznych kontaktach biznesowych – przekonuje Artur Olejniczak. – Jest to dla nas sygnał, że krok w kierunku ekologii jest słusznym rozwiązaniem. W przyszłości chcemy wprowadzić na rynek kolejne innowacyjne produkty.

Przedsiębiorca zainteresowany współpracą z BBTB Group może zająć się produkcją i dystrybucją ekoogniska: kupuje za 20 tys. zł pakiet startowy, w którego skład wchodzą: licencja franczyzowa, komponenty do produkcji ekoogniska, odpowiednie oprzyrządowanie, maszyna do foliowania oraz materiały reklamowe.
– Partnerzy muszą dysponować pomieszczeniem gospodarczym, które przeznaczą na magazyn ekoognisk. Produkty są składane ręcznie, można więc zlecić ich wykonanie chałupnikom – radzi prezes firmy.

(awh)