Franczyza i tylko franczyza

Setny sklep franczyzowy Top Secret powstał w Świeciu (26,5 tys. mieszkańców) w województwie kujawsko-pomorskim.
Poniedziałek
08.04.2013
W Świeciu ruszył setny sklep na licencji Top Secret. Będzie ich więcej, bo sieć koncentruje się na otwieraniu salonów we franczyzie.
 

W tym roku Top Secret będzie koncentrował się na rozwoju sieci sklepów franczyzowych i agencyjnych, bo również taką formę współpracy Grupa Redan oferuje przyszłym partnerom. Od początku tego roku zostało otwartych pięć nowych sklepów franczyzowych. Obecnie spośród 100 placówek franczyzowych 84 sprzedają wyłącznie ubrania z metką Top Secret, a w 16 pozostałych znajdziemy również ubrania marki Troll i Drywash. Do końca kwietnia sieć ma się powiększyć o salony w kolejnych pięciu miejscowościach m.in. w Zabrzu, Ostródzie i Brodnicy.

- W tym roku, zarówno w kraju jak i za granicą, zamierzamy rozwijać sieć Top Secret wyłącznie poprzez otwieranie placówek franczyzowych. W skali całego roku w naszym kraju zostanie otwartych co najmniej kilkanaście sklepów franczyzowych marki Top Secret - podkreśla Grzegorz Lipnicki, wiceprezes zarządu Top Secret.

Rośnie również liczba sklepów Top Secret na rynkach wschodnich. Ubiegły rok spółka Redan, właściciel marki Top Secret, zakończyła liczbą 19 salonów franczyzowych w Rosji i 28 na Ukrainie.
- Liczba otwarć ostatecznie zależy oczywiście od decyzji naszych partnerów handlowych, ale zakładamy, że na rynku rosyjskim przybędzie kilkanaście nowych placówek, a na Ukrainie sieć powiększy się o kilka sklepów – mówi Lipnicki.

Dostosowanie sklepu do wymogów sieci Top Secret zależy od stanu lokalu i kształtuje się na poziomie 0,8 tys. - 1,5 tys. zł za m2. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 1,5 tys. zł i pokrywa koszty administracyjne związane z podpisaniem umowy. Nie ma bieżących opłat, franczyzobiorcy ponoszą jedynie koszty produkcji materiałów reklamowych dostarczanych do sklepu.

Sklepy Top Secret powstają najczęściej w galeriach handlowych, a poszukiwaniem odpowiedniego lokalu zajmują się sami franczyzobiorcy, chociaż zdarzają się również sytuacje, kiedy zarządca sieci poszukuje franczyzobiorcy do wybranego wcześniej lokalu. Franczyzodawca zapewnia swoim partnerom pomoc w zaaranżowaniu sklepu, pomaga także w rekrutacji personelu, planowaniu dostaw i ułożeniu towaru w sklepie. Franczyzobiorca nie musi ponosić żadnych nakładów na zatowarowanie sklepu, bo towar otrzymuje w komis.

(mak)


POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018