Obecnie Podologia.pl posiada 6 gabinetów – 4 w Szczecinie oraz 2 w Koszalinie.
Czwartek
11.04.2013
Wydawałoby się, że franczyza i medycyna nie występują razem. Podologia.pl udowadnia, że to możliwe.
 

Podologia jest dziedziną zajmującą się usługami medycznymi i profilaktyką w obrębie stóp i kończyn dolnych. Usługi sieci Podologia.pl rozwijane są zarówno w kierunku ortopedycznym (badania komputerowe stóp oraz zaopatrzenie we wkładki indywidualne), jak i specjalistycznej pielęgnacji stóp (od kosmetologii podologicznej do profesjonalnych zabiegów w obrębie stopy).
- W jednym miejscu skupiamy kompleksowe działanie - profilaktykę, diagnozę oraz leczenie – tłumaczy Marcelina Bitenc, dyrektor ds. rozwoju w Podologia.pl.

Podologia.pl została wyodrębniona z firmy Spondylus, zespołu specjalistów - lekarzy, fizjoterapeutów, techników ortopedii i rehabilitantów - którzy od ponad 20 lat specjalizują się w zakresie diagnozowania, leczenia i profilaktyki wad postawy oraz prowadzenia procesu rehabilitacji.

Koncept franczyzowy Podologia.pl został opracowany w dwóch formatach różniących się kwotą inwestycji oraz zakresem świadczonych usług.
- Tańszy z nich dotyczy gabinetu, w którym partner zajmuje się jedynie diagnostyką komputerową oraz sprzedażą produktów komplementarnych: wkładek indywidualnych, obuwia profilaktycznego oraz kosmetyków do stóp. W tym wypadku kwota inwestycji zamknie się w 19 tys. zł – tłumaczy Marcelina Bitenc. – Kompleksowe centrum podologii to natomiast koszt sięgający 85 tys. zł. W obu przypadkach można spodziewać się, że placówka zacznie zarabiać na koszty po sześciu miesiącach od rozpoczęcia działalności.

Kto może zostać przystąpić do sieci? Franczyzodawca nie wymaga od kandydatów kwalifikacji medycznych. Podstawowym warunkiem jest zaangażowanie we własny biznes.

- Biznes może być prowadzony przez osoby merytorycznie przygotowane (fizjoterapeuta lub podolog lub lekarze ortopeda itp.), ale też osoby, które chcą poprowadzić gabinety Podologia.pl poprzez zatrudnienie kadry medycznej. Zależy nam przede wszystkim na przedsiębiorczości i aktywności w pozyskiwaniu klientów – mówi Bitenc. – Mamy komplementarnie przygotowany system szkoleniowy, który realizujemy i oceniamy w naszych gabinetach. Mamy również doświadczenie w zakresie rekrutacji kadry.

Jej zdaniem rynek, na którym wchodzi Podologia.pl jest w Polsce bardzo młody, ale jednocześnie odznacza się niską konkurencyjnością.
- -W Polsce działają dwa duże centra podologiczne: w Łodzi i Warszawie, lecz nie spotkałam takich, w których jednocześnie prowadzona byłaby diagnostyka, zaopatrzenie ortopedyczne, rehabilitacja oraz zabiegi w zakresie specjalistycznej pielęgnacji stóp. Dla naszych kandydatów przygotowaliśmy również kolejne szczeble rozwoju gabinetów, które realizujemy w naszym centrum podologii, dotyczące zarówno zwiększenia gamy usług medycznych, jak i asortymentu – przyznaje Bitenc.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Preparaty odchudzające

Na pewno warto, jak sam wspomniałeś teraz bardzo wiele osób się odchudza, tu masz stronę z suplementami na odchudzanie, ceny na stronie są w detalu, jak do nich napiszesz...

35 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Preparaty odchudzające

Na pewno warto, jak sam wspomniałeś teraz bardzo wiele osób się odchudza, tu masz strone z suplementami nna odchudzanie, ceny na stronie są w detalu, jak do nich napiszesz...

35 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Preparaty odchudzające

Moim zdaniem lepiej udać się do dobrego dietetyka https://ranking.abczdrowie.pl/s/dietetyk i on już nas dalej pokieruje. Unikniemy efektu jo-jo.

35 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Bardzo dobre rozwiązanie, jeśli potrzebujemy pomocy na już i nie mamy czasu na stanie w kolejkach . Osobiście korzystam z wyszukiwarki...

20 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Psychoterapia

Psychoterapia powinna być według mnie przeprowadzona przez doświadczonego specjalistę i na pewno nie może ona skończyć się na jednym spotkaniu. Jeśli liczysz na...

3 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Psychoterapia

Great! color switch game.

3 wypowiedzi
ostatnia 29.06.2018
Preparaty odchudzające

Tego typu specyfiki w dzisiejszych czasach to standard. Trzeba tylko kupować to w sprawdzonych źródłach jak Internetowa apteka ponieważ wtedy masz pewność że tabletki...

35 wypowiedzi
ostatnia 24.06.2018
Optyk

Jak bardzo opłaca się otwarcie wirtualnego optyka? Sprzedaż soczewek aktualnie rośnie w siłę, wystarczy spojrzeć na Soczewki.net. Jak wiadomo monopol nie jest dobry to...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018