12.04.2013

Freelancerzy popracują razem

Niebawem pierwsi franczyzobiorcy poprowadzą własne biura pod logo Coworking & Conference Studio.

Coworking daje możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy w wynajętym pomieszczeniu. Oznacza to, że każdy działa na własny rachunek, ale pod jednym dachem z innymi ludźmi z różnych firm i branż. Coworking pozwala na większy komfort pracy niż w domu, przez co wykorzystują go głównie freelancerzy. - Z czasem każdy coworker docenia możliwość „wyjścia do pracy”. Pozwala to na większą mobilizację i znacznie zwiększa efektywność pracy – twierdzi Karolina Rudnicka, kierownik ds. rozwoju franczyzy ze Studia Kreatywnej Współpracy, właściciela marki Coworking & Conference Studio. - Po podjęciu decyzji o korzystaniu z biura coworkingowego poznajemy więcej osób i nawiązujemy nowe kontakty, a czasem możemy nawet nawiązać współpracę.

Placówka Coworking & Conference Studio. Fot. Studio Kreatywnej Współpracy

Z usług krakowskiego Studia Kreatywnej Współpracy najczęściej korzystają freelancerzy działający w obszarze IT, ale również dekoratorzy wnętrz, graficy, headhunterzy, trenerzy biznesu i tłumacze.

- Największą grupą coworkerów stanowią freelancerzy działający w obszarze IT, ale z oferty Coworking & Conference Studio korzystają także m.in. dekoratorzy wnętrz, graficy, headhunterzy, trenerzy biznesu, czy tłumacze. Nie wszyscy nasi klienci to Polacy. Mamy stały kontakt z freelancerami z Francji, Wielkiej Brytanii czy Litwy - dodaje Karolina Rudnicka.

W Polsce coworking również staje się coraz bardziej popularny i znajduje już zastosowanie w większych miastach. Krakowska firma Studio Kreatywnej Współpracy funkcjonuje od trzech lat, posiada dwa własne centra coworkingowe i poszukuje partnerów gotowych poprowadzić kolejne oddziały. Swoim franczyzobiorcom oferuje pełen know-how na prowadzenie tego typu placówki.

- Prowadzimy rozmowy z właścicielami trzech lokali i mamy nadzieję, że wkrótce pojawi się pierwsze biuro C&C Studio – informuje Karolina Rudnicka. - Chcemy, aby każde z otwartych biur było w pełni zgodne ze standardami Studia. Jesteśmy gotowi poświęcić na prace przygotowawcze tak dużo czasu, by mieć pewność, że wnętrze jest wizytówką naszej sieci. Poszukujemy partnerów do współpracy w dużych miastach posiadających minimum 150 tys. mieszkańców.

Franczyzobiorcy Coworking & Conference Studio muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 55 tys. zł na przysposobienie lokalu pod działalność. Opłata startowa w sieci sięga 10 tys. zł netto, a miesięczna – 2 tys. zł netto. Dawca licencji szacuje, że zwrot inwestycji powinien nastąpić po 10 miesiącach. Jego przychody oparte będą na trzech filarach: prowadzeniu biura coworkingowego, wynajmie sal szkoleniowo-konferencyjnych oraz świadczeniu usług sekretarskich na zasadach outsourcingu.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora