15.04.2013

Jeansy podbiją Białoruś

Marka Lee Cooper, za sprawą firmy KamexII, rozpocznie rozwój sieci franczyzowej na rynku białoruskim.

W Polsce firma obecna jest od ponad 20 lat i posiada obecnie 50 punktów sprzedaży, z których blisko 30 stanowią sklepy franczyzowe. Na przełomie marca i kwietnia sieć zasiliły trzy kolejne placówki na licencji i jeden outlet.

Sklep sprzedający odzież dżinsową Lee Cooper. Fot. Lee Cooper

Lee Cooper to najstarsza marka jeansowa w Europie, która powstała w 1908 roku w londyńskiej dzielnicy Eastend.

- Dotychczas, z uwagi na ograniczenia master licencji Lee Cooper firma KamexII koncentrowała się na rozwoju sieci wyłącznie na polskim rynku. Niedawno udało nam się uzyskać licencję Lee Cooper na Białoruś i niedługo zaczniemy tworzyć sieć także u naszych sąsiadów - mówi Bartosz Urbański, kierownik sprzedaży w firmie KamexII rozwijającą sieć Lee Cooper w Polsce.

Franczyzobiorcy mogą sprzedawać odzież Lee Cooper na kilka sposobów – począwszy od pełnowymiarowego sklepu (kwota inwestycji zaczyna się od 100 tys. zł), w których będą wyłącznie produkty Lee Cooper, poprzez mniejsze formaty, aż do cornera w sklepie multibrandowym. W ostatnim przypadku trzeba zainwestować 15-20 tys. zł. KamexII nie pobiera żadnych opłat za przystąpienie do sieci, przedsiębiorca musi jedynie zainwestować w towar, który będzie sprzedawał w swoim sklepie. Franczyzodawca pomaga w zaaranżowaniu przestrzeni w sklepie, zapewnia również wsparcie visual marchindisera, który dba o efektywną prezentację towaru. Partnerzy mogą też liczyć na pomoc w rekrutacji i szkoleniu personelu.

(mak)