W ubiegłym roku w sklepach 5.10.15 wprowadzono nowy wystrój, który pozwala na optymalną prezentację oferty. Jasna barwa regałów i ekspozycja frontem do klienta umożliwia szybką i całościową ocenę kolekcji.
Piątek
19.04.2013
Blisko 50 sklepów franczyzowych – to plan minimum na 2013 rok sieci 5.10.15.
 

W 2012 roku Komex, właściciel sieci sklepów z odzieżą, obuwiem i akcesoriami dziecięcymi pod marką 5.10.15, uruchomił 49 salonów franczyzowych – w tym roku firma chce powtórzyć ten wynik.

- Zgodnie z przyjętą strategią, nowe sklepy franczyzowe będą powstawać w większości w miejscowościach liczących do 50 tys. mieszkańców. Nie zamykamy się jednak na rozmowy o lokalizacjach znajdujących się w większych miastach – mówi Marek Czupryna, prezes zarządu spółki Komex. - Tylko w ostatnich miesiącach rozpoczęły działalność sklepy m.in. w Jarocinie, Bełchatowie, Jędrzejowie, Oławie, Żarach i Stargardzie Szczecińskim, na drugi kwartał zaplanowaliśmy kolejne otwarcia, m.in. w Łosicach, Kostrzynie nad Odrą, Piastowie oraz Rumi.

Oprócz wspierania partnerów przy nowych otwarciach, firma robi porządki w sieci własnych placówek. Renegocjuje umowy z centrami i galeriami handlowymi, w niektórych przypadkach zmienia lokalizacje salonów.

- Wchodzimy w lata, gdzie część umów najmu trwających 5 lub 10 lat kończy się. Tam gdzie umowa naturalnie wygasa, a nie ma możliwości porozumienia się co do warunków współpracy, podejmujemy decyzję o wyjściu z danego obiektu. Jako 5.10.15 znamy swoją wartość dla centrum handlowego i mamy swoje wymagania. Tam, gdzie podpisywane umowy są zgodne z naszymi oczekiwaniami wprowadzamy nowy koncept sklepu. Tylko w ostatnich miesiącach odnowiliśmy sklepy w znanych warszawskich centrach handlowych: Wileński, Wola Park, Janki – mówi Marek Czupryna.

Firma postawiła również na rozwój poza granicami kraju – w tym roku na celowniku jest rynek rosyjski, gdzie rozwija sieć franczyzową. Pierwszy sklep 5.10.15 działa już w Jakucku, kolejny powstaje w Kaliningradzie. Docelowo w 2013 roku na rynku rosyjskim powstanie 10 salonów z odzieżą 5.10.15.

– Rosyjskie salony nie będą się niczym różnić od polskich odpowiedników: ten sam wystrój, asortyment i przekaz – mówi prezes spółki Komex. - Potencjał rynku rosyjskiego jest ogromny. Liczba naszych placówek za wschodnią granicą będzie rosła. W ciągu kilku lat planujemy stać się tam rozpoznawalnym graczem.

Firma prowadzi również sklep internetowy.

- Rozwijany przez nas nowy kanał dystrybucji online funkcjonuje równie dobrze jak sklepy franczyzowe i notuje znaczący wzrost obrotów rok do roku - mówi Marek Czupryna.

Placówki franczyzowe 5.10.15 działają od 2008 roku (wcześniej Komex otwierał wyłącznie sklepy własne). Obecnie pod logo sieci działa 115 sklepów własnych i 106 franczyzowych. Firma uruchamia placówki własne w galeriach handlowych dużych miast, w miastach do 50 tys. mieszkańców sklepy prowadzą franczyzobiorcy. Opłata licencyjna wynosi 15 tys. złotych, do tego dochodzi koszt adaptacji lokalu w wysokości ok. 800 zł za m2. Dodatkowo Komex wymaga zabezpieczenia w postaci weksla oraz depozyt zwrotny w wysokości 20 tys zł.

(awh)


POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018