23.04.2013

Z korporacji do doradztwa finansowego

Franczyzą Finance Partner interesują się pracownicy korporacji finansowych, którzy zdecydowali się przejść na swoje.

Pod logo firmy działającej na rynku kilkanaście lat funkcjonuje jedna placówka własna i pięć franczyzowych (w Jarosławiu, Tarnowie, Gorzowie Wlkp., Płocku). W tym roku Finance Partner chce pozyskać jeszcze 15 franczyzobiorców, którzy zajmą się sprzedażą kredytów hipotecznych, gotówkowych, firmowych, ubezpieczeń oraz oferty leasingowej. Właściciel licencji poszukuje partnerów w miastach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców.

Biuro Finance Partner

- Preferujemy lokale z witryną w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego, czyli w centrum i na terenie największych osiedli. Zauważyliśmy, że osoby zainteresowane naszą ofertą franczyzową to w dużej mierze byli i obecni pracownicy instytucji finansowych i banków, dla których prowadzenie własnego biznesu jest ciekawą alternatywą pracy w korporacji – zauważa Anna Leniar, prezes zarządu Finance Partner.

Franczyzodawca wymaga od potencjalnych partnerów poświadczenia niekaralności, znalezienia odpowiedniego lokalu, doświadczenia w obsłudze klienta oraz umiejętności komunikacyjnych. Inwestor powinien przygotować się na wydatek rzędu 12 tys. zł, bo właśnie tyle wynosi opłata wstępna za przystąpienie do sieci. W zamian partner otrzymuje wizualizację biura, wyposażenie jednego stanowiska pracy, reklamę w witrynie, 5 tys. ulotek oraz inne materiały marketingowe. Fundusz marketingowy wynosi 1 tys. zł miesięcznie. Również co miesiąc pobierana jest opłata bieżąca, jednak dopiero po osiągnięciu przez franczyzobiorcę określonych obrotów. Zwrot z inwestycji następuje po 4-6 miesiącach.

- Nasi partnerzy otrzymują dostęp do szerokiej oferty produktów finansowych, system zarządzania sprzedażą CRM, cykliczne szkolenia sprzedażowe i opisujący szczegółowo specyfikę biznesu podręcznik operacyjny. Dysponujemy bazą lokali usługowych, w których franczyzobiorca może prowadzić swoją działalność – dodaje Anna Leniar.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0