Krzysztof Nowaczewski, wiceprezes zarządu Banku BPH, odpowiedzialny za Pion Sprzedaży
Środa
24.04.2013
O wyborze najlepszej lokalizacji pod placówkę bankową opowiada Krzysztof Nowaczewski, wiceprezes zarządu Banku BPH.
 

W jaki sposób banki rywalizują dzisiaj o klienta?
Obecnie instytucje finansowe oferują klientom produkty o podobnych parametrach, zaś liczące się na rynku banki konkurują przede wszystkim w zakresie jakości obsługi i dostępności usług. To kluczowe elementy przepisu na sukces, w osiągnięciu którego pomagamy naszym partnerom.

Które lokalizacje preferuje Bank BPH?
Najatrakcyjniejsze lokalizacje dla prowadzenia placówki franczyzowej Banku BPH to przede wszystkim centra miast. Z punktu widzenia geomarketingu ciekawe są również autonomiczne osiedla, które tworzą swoiste mikromiasteczka z dobrze zaplanowaną i niezależną infrastrukturą. Franczyzobiorcy z reguły przedstawiają wybrany przez siebie lokal do akceptacji centrali banku. Dodatkowo w Banku BPH funkcjonuje wewnętrzna baza, która skupia lokale ocenione i uznane przez nas za miejsca o wysokim potencjale. Każde z nich spełnia ściśle określone warunki w zakresie bezpieczeństwa, standardu i kubatury, pozwalające na profesjonalne świadczenie usług finansowych.

Jakie wymagania powinien spełnić partner Banku BPH?
Kandydat na partnera powinien mieć doświadczenie w branży finansowej i dysponować kwotą 35 tys. zł, niezbędną do otwarcia własnego oddziału. Tyle potrzeba do uruchomienia dwustanowiskowej placówki o powierzchni 40-70 m2. Centrala banku zrezygnowała z pobierania jednorazowej opłaty wstępnej.

rozmawiał (dw)