Pieniądz nie lubi bezruchu

Trening wibracyjny działa na zasadzie tworzenia drgań, które są przekazywane do organizmu. Proces ten powoduje pracę mięśni poprzez ich samoistny skurcz, który może następować z częstotliwością nawet do 30-45 razy na sekundę.
Czwartek
25.04.2013
Vibrostation poszukuje w Polsce partnera, który zbuduje sklep pokazowy z urządzeniami do ćwiczeń fitness.
 

Firma Vibrostation powstała w 2004 roku w Wielkiej Brytanii, gdzie jest dziś drugim największym sprzedawcą platform wibracyjnych. Wspomniane platformy są urządzeniami do ćwiczeń fitness, które wibrując wywołują skurcze mięśni. Firma prowadzi sprzedaż przyrządów przez internet oraz w sklepach własnych, których posiada obecnie cztery na ternie Wielkiej Brytanii i Czech. Kanał sprzedaży został niedawno poszerzony o placówki franczyzowe, które zadebiutowały w październiku ubiegłego roku u naszych południowych sąsiadów. Z możliwości współpracy szybko skorzystało ośmiu przedsiębiorców. Teraz firma poszukuje masterfranczyzobiorcy, który zainwestuje w sklep pokazowy i rozwinie sieć w naszym kraju.

- Poszukujemy osoby, która dysponuje lokalem o powierzchni ok. 100 m2 oraz kapitałem rzędu min. 80 tys. euro – mówi Kamil Jelinek, menedżer regionalny Vibrostation. - Głównym zadaniem masterfranczyzobiorcy będzie budowa sklepu flagowego, uzyskanie informacji o potencjale rynku i przygotowanie do krajowej ekspansji. Szacujemy, że w Polsce może powstać nawet 250 naszych sklepów.

Oprócz budowy sieci sklepów, masterfranczyzobiorca otrzyma wyłączność na ogólnokrajową dystrybucję platform wibracyjnych Vibrostation oraz będzie odpowiedzialny za politykę cenową i marketing firmy. Dlatego też dobrze, aby potencjalny kandydat posiadał doświadczenie w budowaniu marki na rynku czy prowadzeniu dystrybucji, najlepiej sprzętu sportowego.

Vibrostation ma zamiar otworzyć 50 sklepów franczyzowych w przeciągu dwóch lat. W tym celu planuje wejść na dwa nowe rynki zagraniczne jeszcze w tym roku. W ubiegłym miesiącu sieci udało się pozyskać partnera w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który niebawem otworzy sklep w Dubaju. Czas pokaże, czy szejkowie porzucą pola naftowe na rzecz urządzeń do ćwiczeń fitness.

- W przeciągu najbliższych trzech lat nasz plan rozwoju zakłada wejście łącznie na sześć rynków nowych rynków zagranicznych. Oprócz Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie to Rosja, Polska, Słowacja, Niemcy i Austria – dodaje Kamil Jelínek. - Prowadzimy już wstępne rozmowy z masterfranczyzobiorcami z Polski i Słowacji.

Masterfranczyzobiorca do swojego sklepu musi zakupić min. osiem platform. Kolejni partnerzy, których uda mu się pozyskać wystarczy, że umieszczą w swoich placówkach po sześć takich urządzeń. Cena pojedynczej platformy zaczyna się od 1,2 tys. funtów.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Gabinet kosmetyczny

Witajcie, planuję otworzyć salon kosmetyczny wraz z fryzjerem i szukam takiego wózka http://ayala.com.pl/product/akcesoria/wozek-fryzjerski-viki/ Stacjonarnie we Wrocławiu....

93 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Takie znieczulenie jest konieczne. Po co się męczyć?

21 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Ja słyszałam o znieczuleniu maścią. Straszyli mnie, że depilacja bikini boli. Nie mogę się jednak z tym zgodzić jestem po 3 zabiegach depilacji laserowej bikini i...

21 wypowiedzi
ostatnia 21.05.2018
Stracili wiarygodność

No i wyszło jak zawsze....

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

No nie wiem ,czy tak jest rzeczywiście. Moja znajoma zdecydowanie ceni sobie pracę na etacie, a po pracy prowadzi taki mini salon urody z dojazdem do klienta.

17 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Ja też założyłam niedawno warsztat kosmetyczny i czytałam trochę o oparach z kosmetyków na których się pracuje, okazuje się że nie są one bezpieczne gdy spędza...

17 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2018
Skandaliczna współpraca z firmą JEAN LOUIS DAVID

Jakby ktoś szukał kredytu, aby wyjść z długów po takiej współpracy, polecamy taki oto ranking pożyczek: http://www.twojapierwszapozyczka.pl . Ceny w Jean Louis David...

7 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2018
Branży kosmetycznej grozi zapaść

Też przewiduję prędzej rozkwit niż upadek tej branży. Wystarczy sprawdzić, ile trzeba czekać do kosmetyczki na wizytę... Oczywiście taką obfitość klientów mają...

19 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018