13.05.2013

Angielski na wysokich obrotach

Mobile English wchodzi ze swoją franczyzą do kolejnych krajów. W międzyczasie przejmuje szkoły niespełniające sieciowych standardów.

Mobile English to sieć szkół językowych prowadzących indywidualne zajęcia z języka angielskiego w domach i miejscach pracy słuchaczy. Szkoła obecna jest na rynku od 9 lat, a pierwsza placówka franczyzowa pojawiła się na rynku 6 lat temu. Dziś w całej Polsce sieć liczy ok. 80 szkół językowych, dotychczas prowadzonych prawie wyłącznie przez franczyzobiorców. Od września 15 z nich zostanie przejęta przez sieć. Mobile English zamierza również rozpocząć współpracę z kolejnymi franczyzobiorcami.

Lektorka na zajęciach w mobile English. Fot. mobile English

Założyciel Mobile English poszukuje partnerów w miastach mających od 30 do 100 tys. mieszkańców.

- Przełom wiosny i lata to najlepszy czas na uruchomienie własnej szkoły językowej, bo mamy wtedy całe wakacje na przygotowanie szkoły na przyjęcie pierwszych uczniów, którzy trafią do nas we wrześniu i październiku – twierdzi założyciel Mobile English Jakub Mindel.

Niedawno sieć zdecydowała się na rebranding. Nowe logo i wizualizacja są związane bezpośrednio z rozwojem sieci w kolejnych krajach i odświeżenie wizerunku firmy, w skład której będą teraz wchodziły oprócz polskich szkół również placówki działające na Słowacji, Węgrzech i na Ukrainie.

Założyciel Mobile English poszukuje partnerów w miastach mających od 30 do 100 tys. mieszkańców. Uzyskanie licencji w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców będzie wymagało większego kapitału i kilkuletniego doświadczenia biznesowego.

(mak)