13.05.2013

Globi – reaktywacja

Należące do Carrefoura supermarkety Globi wracają na rynek po dłuższej nieobecności.

W marcu Jean Anthoine, prezes Carrefour Polska, zapowiadał rozwój sieci sklepów spożywczych Globi. Dzisiaj działa ich ok. 60, chociaż przez kilka lat cicho było o marce. W lutym ubiegłego roku firma Carrefour Polska po kilkuletniej przerwie otworzyła pierwszy sklep franczyzowy z logo Globi w Zdunach (woj. łódzkie). Historia marki zaczyna się w drugiej połowie lat 90. W 2000 roku sieć została przejęta przez Carrefour Polska.
- W latach poprzednich marka Globi zarezerwowana była dla supermarketów należących do Carrefour Polska. Analizując zmiany na rynku małych sklepów spożywczych i rozmawiając z obecnymi oraz potencjalnymi franczyzobiorcami, eksperci Carrefour Polska, wykazali potrzebę wypracowania jeszcze jednego konceptu handlowego dla sklepów, które ze względu na powierzchnię lub lokalizację nie mogą działać pod szyldem Carrefour Express - wyjaśnia Maria Cieślikowska, dyrektor komunikacji i PR Carrefour Polska.

Sklep Carrefour Express.

W kwietniu sklepy z logo Carrefour Express i Globi zostały otwarte w 9 województwach, zarówno w małych miejscowościach jak m.in. Dobrzykowice (woj. dolnośląskie), czy Lipce Reymontowskie (woj. łódzkie), jak i w dużych miastach takich jak Warszawa, Lublin i Kraków.

Koncepty franczyzowe Carrefour dostosowane są do specyfiki lokalnego rynku. Przed przystąpieniem sklepu do sieci franczyzowej eksperci sprawdzają sytuację każdej placówki i na podstawie wyników opracowują indywidualną propozycję współpracy, optymalną zarówno dla partnera franczyzowego, jak i Carrefour. Koncept franczyzowy Globi przewidziany jest głównie dla małych miast i terenów wiejskich, jednak Carrefour nie stosuje ścisłego kryterium liczby mieszkańców. Każdy projekt badany jest indywidualnie. Powierzchnia sklepu podejmującego przystępującego do sieci nie powinna przekraczać 100 m2. Koncept przewiduje ok. 3,8 tys. produktów asortymentowych. Franczyzobiorca Globi jest zobowiązany do uiszczania miesięcznej ryczałtowej opłaty licencyjnej.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0