Nasze usługi dedykowane są klientom indywidualnym, dlatego w tym biznesie najważniejsza jest jakość usług oraz umiejętności sprzedażowe menedżera salonu.
Marta Szymczak, właścicielka licencji master DepilConcept na Polskę
Czwartek
16.05.2013
Kluczem do sukcesu gabinetu kosmetycznego jest specjalizacja, według zasady „dobrego szewca każdy w mieście zna” – mówi Marta Szymczak z DepilConcept.
 

Gdy dwa lata temu Polskę ogarnął boom na gabinety trwałej depilacji, niektórzy twierdzili, że to moda. Jak obecnie wygląda sytuacji na tym rynku?

Ostatnie dwa lata to czas wzmożonej pracy. Młody jeszcze rynek fotodepilacji w Polsce stworzył doskonałe warunki do rozwoju, ale wymagał dużego zaangażowania w wyedukowanie rynku. Nie wszyscy jednak potrafili ten fakt wykorzystać. Boom na gabinety fotodepilacji spowodował, że nowe salony powstawały jak grzyby po deszczu, także w najdroższych punktach miasta przy bardzo wysokich czynszach i niskich cenach usług, które miały przyciągnąć nowych klientów. Większość z nich, aby utrzymać się na rynku rozszerzyła swoją ofertę o kolejne zabiegi, przez co utraciły one swoją specjalizację i stały się kolejnymi gabinetami jakich wiele.

Jaka jest wobec tego recepta na sukces w branży fotodepilacji?

My postawiliśmy na specjalizację i to się opłaciło. Sieć DepilConcept opiera swój biznes na ściśle określonych zasadach – strategii, która sprawdziła się na świecie. Jesteśmy przekonani o skuteczności naszych metod zarządzania i dlatego dajemy naszym franczyzobiorcom „Gwarancję rentowności” od pierwszego miesiąca działalności. Dowód? Nasz najmłodszy gabinet DepilConcept w Warszawie osiągnął zysk po upływie 16 dni od otwarcia.

Klientami waszych gabinetów są przede wszystkim kobiety, a franczyzobiorcy? Czy płeć ma znaczenie dla prowadzenia tego biznesu?

W branży fotodepilacji, jak w każdym biznesie ważny jest dobry menedżer, który potrafi umiejętnie zarządzać sprzedażą. Kobietom rzeczywiście łatwiej zaangażować się w sprawy, które bezpośrednio jej dotyczą, ale za to mężczyźni doskonale radzą sobie w roli franczyzobiorców-inwestorów, dla których mamy specjalną ofertę. Nasze usługi dedykowane są klientom indywidualnym, dlatego w tym biznesie najważniejsza jest jakość usług oraz umiejętności sprzedażowe menedżera salonu. Jako franczyzodawca zapewniamy szereg szkoleń, które mają przyczynić się do podnoszenia kwalifikacji w tym zakresie. Podstawą naszego systemu jest sprawdzona strategia sprzedaży oraz wsparcie franczyzodawcy, dzięki którym salony DepilConcept zdobywają klientów.

(kb)


POPULARNE NA FORUM

Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Takie znieczulenie jest konieczne. Po co się męczyć?

21 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Ja słyszałam o znieczuleniu maścią. Straszyli mnie, że depilacja bikini boli. Nie mogę się jednak z tym zgodzić jestem po 3 zabiegach depilacji laserowej bikini i...

21 wypowiedzi
ostatnia 21.05.2018
Stracili wiarygodność

No i wyszło jak zawsze....

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

No nie wiem ,czy tak jest rzeczywiście. Moja znajoma zdecydowanie ceni sobie pracę na etacie, a po pracy prowadzi taki mini salon urody z dojazdem do klienta.

17 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Ja też założyłam niedawno warsztat kosmetyczny i czytałam trochę o oparach z kosmetyków na których się pracuje, okazuje się że nie są one bezpieczne gdy spędza...

17 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2018
Skandaliczna współpraca z firmą JEAN LOUIS DAVID

Jakby ktoś szukał kredytu, aby wyjść z długów po takiej współpracy, polecamy taki oto ranking pożyczek: http://www.twojapierwszapozyczka.pl . Ceny w Jean Louis David...

7 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2018
Branży kosmetycznej grozi zapaść

Też przewiduję prędzej rozkwit niż upadek tej branży. Wystarczy sprawdzić, ile trzeba czekać do kosmetyczki na wizytę... Oczywiście taką obfitość klientów mają...

19 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Też postanowiłam otworzyć własny salon kosmetyczny i chciałam w nim przede wszystkim postawić na stylizację rzęs, bo teraz jest to dość modne. Mogę polecić kurs...

17 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018