21.05.2013

Dobra rada czy nakaz?

Większość decyzji biznesowych podejmują samodzielnie partnerzy Małpki Express, jednak nie wszystkie.

Na forum Franchising.pl pojawiły się wątpliwości dotyczące szczegółów zarządzania sklepem partnerskim Małpki Express. Poprosiliśmy centralę firmy, aby wyjaśniła jak wygląda polityka personalna przedsiębiorcy prowadzącego sklep oraz proces zatowarowania.
- Partner prowadzący sklep może sam decydować o polityce personalnej w swojej placówce. Nie jest zobligowany do zatrudnienia dwóch pracowników od początku działalności sklepu – wyjaśnia Przemysław Mroczek, dyrektor departamentu marketingu Małpka SA.

sklep Małpka Express Fot. Małpka Express

Małpka Express oferuje asortyment spożywczo-monopolowy, składający się z ok. 2,5 tys. indeksów produktowych. Na terenie sklepu klienci mogą skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu. Każda placówka składa się z sali sprzedaży oraz wyodrębnionej mini kawiarni.

- Jeśli chodzi o proces zatowarowania poszczególnych sklepów, posiadamy własny Dział Logistyki, który mieści się w centrali. To tam zapadają decyzje na temat dystrybucji poszczególnych artykułów w sklepach Małpka Express. Dzięki temu jesteśmy w stanie zarządzać dystrybucją towarów bezpośrednio z siedziby spółki. Ponadto, korzystamy z usług doświadczonej firmy logistycznej, która dba o dostarczenie produktów w odpowiednim czasie do wszystkich naszych placówek – mówi Przemysław Mroczek. - Mając na uwadze dostosowanie oferty do potrzeb indywidualnego klienta partner ma również możliwość podjęcia samodzielnej decyzji dotyczącej wyboru produktów regionalnych, pieczywa, nabiału, czy owoców i warzyw. Zazwyczaj partnerzy kupują je od lokalnych producentów tak, aby produkty odpowiadały gustom lokalnej społeczności.

Od początku roku w całej Polsce otwarto już 30 placówek na terenie siedmiu województw. Najwięcej z nich zostało otwartych w województwie pomorskim: pięć w Gdańsku oraz po jednej w Gdyni i Sopocie. Do 2021 roku spółka Małpka planuje zainwestować na rozwój Małpki Express łącznie 600 mln zł.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

3