Sprawdzonych franczyz jest coraz więcej

Polska Organizacja Franczyzodawców zrzesza obecnie 40 sieci.
Piątek
24.05.2013
Biznes na licencji rośnie w siłę – to główny wniosek z konferencji Best Franchise. Jej gościem był prof. Grzegorz Kołodko.
 

Dwudniowe spotkanie członków Polskiej Organizacji Franczyzodawców w podwarszawskiej Jachrance obfitowało w szkolenia, panele dyskusyjne i wykłady. Licznie zgromadzeni przedsiębiorcy w kuluarowych rozmowach nie kryli entuzjazmu - polska franczyza z roku na rok ma się coraz lepiej.

- Rok 2012 był kolejnym, w którym sieci obroniły się przed kryzysem. Liczba placówek franczyzowych powiększyła się o ponad 3 tys. - mówił Michał Wiśniewski, dyrektor działu doradztwa we franczyzie PROFIT system. - W czasach spowolnienia Polacy szukają nowych możliwości i rozwiązań, a franczyza gwarantuje im możliwość otwarcia własnej firmy pod znaną marką i przy współpracy ze sprawdzonym partnerem.

To właśnie rzetelnych dawców licencji na biznes zrzesza Polska Organizacja Franczyzodawców, która zorganizowała konferencję Best Franchise.

- Przynależność do POF oznacza, że franczyzodawca reprezentuje wysokie standardy działalności i respektuje zasady etyki współpracy w biznesie. Spotkania z cyklu Best Franchise to wyśmienite forum wymiany poglądów i doświadczeń – mówi Monika Dąbrowska, prezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

W trakcie konferencji franczyzodawcy rozmawiali o specyfice umowy franczyzy, skutecznych sposobach sprzedaży licencji na biznes, a także sposobach finansowania rozwoju firm franczyzowych. Gościem specjalnym jednego z najważniejszych wydarzeń dla rynku franczyzowego był prof. Grzegorz Kołodko. Ekonomista kreślił schemat powrotu europejskiej gospodarki do dobrej kondycji.

Wideo relacja z konferencji Best Franchise 2013.

- Prawdopodobieństwo upadku strefy euro jest dziś co prawda większe, niż przed kilkoma laty, ale nie można skazywać wspólnej waluty na ostateczną porażkę. O ile ewentualne opuszczenie strefy przez Cypr nie oznaczałoby jej końca, o tyle rezygnacja Niemiec byłaby już z nim tożsama – stwierdził były wicepremier i minister finansów.

Ekonomista radził też przedsiębiorcom, by w swoich planach ekspansji nie lekceważyli rynków wschodnich. Wydaje się jednak, że franczyzodawcy już wcześniej dostrzegli potencjał wskazany przez prof. Kołodkę, bo najwięcej polskich marek sieciowych wychodzi za granicę właśnie poprzez rynki takie, jak Ukraina i Czechy.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018