30.05.2013

Jerzy Janowicz gra o klienta

Odzież Recman reklamują polscy tenisiści. W ten sposób firma chce dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców.

W ofercie sklepów Recman znajduje się elegancka odzież męska. Strategia rozwoju na ten rok zakłada nowe otwarcia i wzrost sprzedaży. W realizacji drugiego punktu ma pomóc uruchamiany właśnie sklep internetowy oraz promocja ubrań marki Recman, której żywą reklamą mają być polscy tenisiści.

Polscy tenisiści w ubraniach marki Recman. Fot. Recman

Żywą reklamą ubrań marki Recman są polscy tenisiści: Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

- Tenis, jak żaden inny sport, wymaga od zawodników elegancji i wyczucia stylu, również poza kortem. Mając to na uwadze marka Recman od 2011 roku jest Oficjalnym Sponsorem Reprezentacji Polski Mężczyzn w Tenisie. Dzięki temu polscy sportowcy, m.in. Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, rywalizujący z najlepszymi rakietami świata, mogą świętować zwycięstwa w garniturach Recman – mówi Wojciech Tulwin, menedżer ds. marketingu w firmie Recman.

Sieć sprzedaży Recman liczy obecnie 126 punktów w całym kraju. Są to zarówno salony firmowe, których jest 55 (w tym jeden własny), jak i stoiska partnerskie.

- Jesteśmy dużym podmiotem gospodarczym z systemem franczyzowym doskonale funkcjonującym już od sześciu lat. Ostatnio otworzyliśmy salony w Ciechanowie i Sieradzu, a pod koniec maja pojawią się salony w Zabrzu i Kutnie – wymienia Wojciech Tulwin.

Przyszły franczyzobiorca nie musi wnosić żadnych opłat za przystąpienie do sieci ani za funkcjonowanie w niej. We własny sklep trzeba zainwestować ok. 35-50 tys. zł, czyli ok. 0,5 tys. zł za m2. Salony Recman mają od 70 do 100 m2 i można je znaleźć w miastach liczących co najmniej 50 tys. mieszkańców. Priorytet mają miasta, w których nie ma jeszcze salonów Recman. Franczyzobiorca musi samodzielnie znaleźć lokal, ale może liczyć na pomoc i doradztwo sieci w tym zakresie. Otrzymuje również wsparcie marketingowe, pomoc w rekrutacji i szkoleniu pracowników nieodpłatnie dostaje również sprzęt fiskalno-komputerowy.

(mak)