A.Blikle pracuje nad franczyzą

Obecnie w ramach sieci A. Blikle działa 26 punktów, z czego 9 zarządzanych jest przez biorców licencji.
Sobota
08.06.2013
Jeszcze w tym roku nowa koncepcja rozwoju sieci ma ujrzeć światło dzienne.
 

A.Blikle to ikona polskiej branży cukierniczej, a także jedna z firm, które jako pierwsze na rodzimym rynku postanowiły rozwijać się poprzez franczyzę. Obecnie w ramach sieci działa 26 punktów, z czego 9 zarządzanych jest przez biorców licencji. W ostatnich latach jednak zarządzającym spółką głowę zaprzątał nie tyle powiększanie zasięgu sieci, co roszady na szczeblach kierowniczych.

Na początku 2011 roku wieloletni prezes firmy, Andrzej Blikle, zdecydował, że nadszedł czas, by sukcesja doszła do skutku i przekazał stery przedsiębiorstwa w ręce swojego syna – Łukasza. Ten zaś swoje rządy rozpoczął od poważnego odchudzania listy płac i wielu zwolnień osób na stanowiskach kierowniczych. Nowy szef wystartował z przytupem, ale mimo szumnych planów i zapowiedzi rozwoju już po niecałych dwóch latach sam zrezygnował ze stanowiska, pozostawiając sieć w niezbyt zmienionym kształcie. Dziś Łukasz Blikle przewodniczy radzie nadzorczej, a spółką kieruje Mark Forkun. To właśnie pod jego nadzorem powstaje obecnie nowa koncepcja rozwoju sieci franczyzowej.

- Współpraca z prezesem zarządu układa się nam jak najlepiej. Jeszcze w tym roku zamierzamy ją oficjalnie zaprezentować. Liczę, że do końca 2013 uda się otworzyć jedną cukiernię na licencji – zapowiada Łukasz Blikle.

Na razie zamiast otwarć miało miejsce jedno zamknięcie, choć nie z winy A.Blikle. Zamknięty punkt był połączony z delikatesami Bomi w warszawskim CH Klif. Gdy balansujący na krawędzi bankructwa partner musiał zamknąć placówkę, zniknęła również cukiernia.

- Obecną sytuację w branży opisałbym określeniem „stagnacji”. Nasz segment gastronomiczny nie został zbyt mocno dotknięty przez kryzys, ale też trudno mówić o wzrostach – podsumowuje koniunkturę na rynku Andrzej Blikle.

(gum)

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Moim zdaniem najwygodniejszą apką do zamawiania jest pizza portal, osobiście jeśli coś zamawiam to właśnie przez ich aplikację. Nie tylko pizza, ogólnie dobre jedzenie...

21 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018