10.06.2013

Franczyza dla najlepszych

Franczyzodawcy zaostrzają kryteria dla przyszłych partnerów i wybierają tylko najlepszych. Będą ich szukać na Targach Franczyzy.

W dniach 17-19 października 2013 w Warszawie odbędą się XI Targi Franczyzy. Pałac Kultury po raz jedenasty wypełni się sprawdzonymi pomysłami na biznes. Wystawców przybywa - w tym roku swój udział w wydarzeniu zapowiedziało blisko 120 sieci, to o 20 proc. więcej niż rok temu. Równie ważny jak lokalizacja jest wygląd stoisk, dlatego firmy wybierają duże powierzchnie, które umożliwiają im budowę przykładowego sklepu lub punktu usługowego. Stoiska przypominające prawdziwą placówkę franczyzową są najchętniej odwiedzane przez potencjalnych partnerów.

Jak co roku mocną pozycję wśród wystawców zajmuje gastronomia. Przepisem na biznes podzielą się m.in. McDonald's, Telepizza czy Charley's Philly Steaks. Na Targach Franczyzy o współpracy z przyszłymi franczyzobiorcami będą rozmawiać także właściciel marek Bricomarche i Intermarche. Przedstawiciele branży spożywczej już teraz zapowiadają dalszą integrację i chęć utrzymania pozycji lidera pod względem przyrostu nowych placówek franczyzowych. Franczyzodawcy z branży bankowej, którzy zgłosili swój udział na tegorocznych targach także deklarują kolejne otwarcia, ale podkreślają, że kluczowe jest budowanie jakości istniejącej już sieci. Dla potencjalnych partnerów oznacza to, że tylko najlepsi kandydaci będą mieli szansę dołączyć do takich marek BZ WBK czy Alior Bank.

Na tegorocznych Targach Franczyzy swojego pomysłu na biznes może poszukiwać ponad 7 tys. osób:
- To jedyna okazja w roku, aby tylu dawców licencji i potencjalnych franczyzobiorców spotkało się w tym samym miejscu i czasie. Dla zainteresowanych własnym biznesem zorganizowaliśmy dodatkowo cykl wykładów poświęconych franczyzie, inwestowaniu i pozyskiwaniu funduszy na otwarcie własnej firmy – mówi Arkadiusz Słodkowski z firmy PROFIT system, członek zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

W ramach Forum Szkoleniowego zaplanowane zostały wykłady ekspertów rynku franczyzy, prezentacje franczyzodawców oraz spotkania z zagranicznymi gośćmi, którzy opowiedzą o możliwościach rozwoju polskich sieci franczyzowych w sąsiednich krajach.

Targi Franczyzy to największy wybór pomysłów na firmę w Europie Środkowo-Wschodniej. O randze wydarzenia stanowi grono patronów honorowych – Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz POF. Patronat medialny objął miesięcznik Własny Biznes Franchising oraz portal Franchising.pl i Praca.pl. Organizatorem Targów jest firma PROFIT system oraz Zarząd Targów Warszawskich.

(kb)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Karolina Kazuła

doradca we franczyzie
Napisz do autora