Optymalna powierzchnia lokalu, w którym może działać sklep LucArt liczy ok. 60 m2.
Wtorek
11.06.2013
Dystrybutor artykułów motoryzacyjnych postawił na nowy asortyment i franczyzę.
 

Polski rynek samochodowy znowu słabnie. Według danych Instytutu Samar, po niewielkim wzroście sprzedaży nowych aut w kwietniu, w maju liczba rejestracji spadła o 5,4 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca w roku ubiegłym.

Na spadki sprzedaży nie mogą za to narzekać dystrybutorzy artykułów motoryzacyjnych. Firmie LucArt zajmującej się sprzedażą olejów silnikowych, chemii samochodowej i akumulatorów udało się pozyskać kilku zagranicznych dostawców oraz... potencjalnych franczyzobiorców.

- Stajemy się coraz poważniejszym partnerem producentów, co przekłada się na korzystniejsze warunki zakupowe dla całej sieci LucArt – mówi Łukasz Kłosowski, właściciel firmy LucArt.

Pod marką LucArt działa aktualnie 5 sklepów własnych i dwie placówki franczyzowe, w tym otwarty na początku czerwca salon sprzedaży w Katowicach.

- Finalizujemy rozmowy z czterema partnerami. Do końca 2013 roku powstanie kilka kolejnych placówek na terenie całego kraju – mówi Łukasz Kłosowski. - Rzetelnie sprawdzamy każdą wskazaną lokalizację, aby wyeliminować potencjalne porażki biznesowe.

Franczyzobiorcą sieci LucArt może zostać pasjonata motoryzacji lub osoba posiadająca doświadczenie w tej branży oraz odpowiedni kapitał.

– Największa część środków trzeba przeznaczyć na pierwsze zatowarowanie. W związku z tym, całkowita kwota niezbędna do otwarcia tego biznesu jest płynna i oscyluje wokół kwoty 80 tys. zł – mówi Łukasz Kłosowski.

Firma nie pobiera opłat bieżących, opłata wstępna ustalana jest indywidualnie. W ramach współpracy LucArt pomaga w tworzeniu biznesplanu franczyzobiorcy, oszacowaniu potencjału miejsca oraz wyborze lokalu, we wszystkich działaniach marketingowych, a nawet w samym procesie sprzedaży i po sprzedażowej obsługi klienta.

(awh)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Franczyza na oku /15.06.2018

CrossEyes rusza z franczyzą w Polsce. Właśnie został otwarty pierwszy franczyzowy salon w Gdańsku.

POPULARNE NA FORUM

Chcę założyć stację paliw

Dodam tylko dla , iż do kosztów całego przedsięwzięcia należy dorzucić cenę dokumentacji środowiskowej, takiej karta informacyjna przedsięwzięcia lub w skrajnych...

36 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Warsztat samochodowy: Pieniądze na warsztacie

Polecam serdecznie zakupić nowoczesny komputer do diagnostyki: http://www.jaltestpolska.com/pl/diagnostyka/maszyn-budowlanych

51 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o [url=https://xbinop.com/pl/ethereum-nowy-bitcoin/]ethereum[/url] - czy...

5 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Małe firmy transportowe

Ja proponuje zainwestować w dobre narzędzia i urządzenia które wspomogą pracę sam korzystam z urządzeń krajowych ze sklepu http://tor-industries.pl/ i moi pracownicy...

63 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Ja polecam monitoring GPS pojazdów, szybko pozwala zlokalizować auto w razie kradzieży. Ja w swoim samochodzie mam z Konsalnetu założone, na razie jeszcze nie było...

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Warsztat lakierniczy w stolicy

Polecam zajrzeć też do fastserv, to świetny mechanik Poznań. Od lat korzystam z ich usług. Zresztą można poczytać opinie o nich w internecie żeby się przekonać że...

14 wypowiedzi
ostatnia 31.05.2018
Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Najlepiej, jakbyś udał się do firmy specjalizującej się tego typu metodami. Blokada kierownicy, czy skrzyni biegów niestety nie jest skuteczna - najlepsze będą...

5 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Spedycja/Transport/Logistyka

Świetnie nam się również współpracuję z firmą http://www.dzwigmasko.pl . Firma dynamicznie się rozwija na rynku a usługi świadczone są na najwyższym poziomie....

46 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018