Będą franczyzowe kliniki

Właścicielki SkinClinic współpracują z producentami i bezpośrednimi dystrybutorami sprzętu, dzięki temu mogą zaoferować franczyzobiorcom atrakcyjne warunki zakupu.
Niedziela
16.06.2013
Salony medycyny estetycznej SkinClinic pojawią się w kolejnych miastach. Zareklamują je celebrytki: Steczkowska, Krupa i Cielecka.
 

Kliniki medycyny estetycznej SkinClinic istnieją na rynku od 5 lat. W tym roku właścicielki zdecydowały się na stworzenie sieci franczyzowej i wyjście ze swoim pomysłem do kolejnych miast. Obecnie prowadzone są rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami zainteresowanymi uruchomieniem klinik we Wrocławiu i w Krakowie.

- Otworzenie własnej kliniki medycyny estetycznej lub spa, wcale nie jest taką prostą sprawą. Na rynku jest olbrzymia konkurencja, której mogą sprostać wyłącznie kliniki oferujące szeroki pakiet usług świadczonych przez specjalistów z dziedziny chirurgii i kosmetologii – mówi Ewa Ingielewicz, wiceprezes i dyrektor zarządzający SkinClinic. - W naszych klinikach nie ma jednego wiodącego nazwiska, ale jest sztab specjalistów z różnych dziedzin, którzy mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu i to właśnie daje nam przewagę konkurencyjną i sprawia, że z naszych usług korzystają m.in. Justyna Steczkowska, Magdalena Cielecka, czy Joanna Krupa.

Zgodnie z założeniem właścicieli SkinClinic nowe punkty mają pojawiać się w największych polskich miastach, ale również w mniejszych miejscowościach liczących 50-100 tys. mieszkańców. Współpracę mogą podjąć zarówno właściciele działających już klinik medycyny estetycznej i gabinetów spa, jak i osoby, które dopiero chciałyby wejść na rynek. Kwota inwestycji waha się w granicach 200-500 tys. zł i uzależniona jest od zakresu zabiegów, jakie chcą wykonywać przyszli franczyzobiorcy i sprzętu niezbędnego do ich wykonania.

- W zależności od tego, ile franczyzobiorca ma pieniędzy możemy doradzić, jakie zabiegi warto wprowadzić, na co będzie popyt w danym regionie i w jaki sposób będzie można pozyskać klientów – wyjaśnia Ewa Ingielewicz.

Właścicielki SkinClinic współpracują z producentami i bezpośrednimi dystrybutorami sprzętu, dzięki temu mogą zaoferować franczyzobiorcom atrakcyjne warunki zakupu. Sieć prowadzi wspólne działania marketingowe, które skierowane są zarówno do klientów w Polsce, jak i za granicą.

- Prowadzimy również szkolenia dla personelu, począwszy od lekarzy, poprzez kosmetologów, aż po recepcjonistki. Dla nas najważniejsza jest dobra obsługa, bo od informacji, które klient uzyska chociażby podczas rozmowy z recepcjonistką bardzo często zależy czy zapisze się na zabieg, czy też odejdzie do konkurencji – tłumaczy dyrektor zarządzająca SkinClinic.

(mak)