W ubiegłym miesiącu firma Carrefour otworzyła 14 nowych sklepów franczyzowych. Powstały one m.in. w Warszawie, Krakowie i Sopocie.
Czwartek
20.06.2013
Wielu franczyzobiorców Carrefoura decyduje się na otwarcie kilku sklepów. Jeden z nich zainwestował właśnie w siódmą placówkę.
 

W Polsce działa ok. 350 sklepów franczyzowych pod szyldem Carrefour. Firma ma jednak znacznie mniejszą liczbę franczyzobiorców, ponieważ niektórzy partnerzy prowadzą po kilka placówek. Jeden z nich otworzył niedawno swój siódmy sklep franczyzowy w ramach sieci. Mieści się on na warszawskiej Pradze. Sześć poprzednich uruchomił w przeciągu trzech lat swojej współpracy z firmą Carrefour Polska.

- Prawdziwa franczyza to nie tylko przekazanie partnerowi znanego logo, ale przede wszystkim partnerska współpraca, w której obie strony biorą odpowiedzialność za rozwój biznesu - mówi Francois Vincent, dyrektor ds. franczyzy Carrefour Polska. - W modelu Carrefour zapewniamy partnerowi odpowiednie narzędzia oraz pomoc doświadczonych specjalistów, którzy służą radą na każdym etapie prowadzenie sklepu.

Francuska sieć daje swoim franczyzobiorcom możliwość dostosowania oferty do oczekiwań klienta, co pomaga w efektywniejszym zarządzaniu placówką. W naszym kraju Carrefour oferuje dwa koncepty współpracy: Carrefour Express minimarket, dostosowany do potrzeb zarówno rynku miejskiego jak i terenów wiejskich oraz Carrefour Express w formacie convenience przeznaczony dla lokalizacji w dużych miastach. Firma posiada także propozycję współpracy dla właścicieli małych sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 pod szyldem reaktywowanej niedawno marki Globi.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz