19.04.2002

Hotel Cuprum

Zakończono modernizację hotelu Cuprum Legnicy. Inwestorem przedsięwzięcia jest Qubus Hotel Management, norweska sieć hoteli Qubus

Jak podaje Puls Biznesu Qubus Hotel Manegemeny jest spółką z kapitałem norweskim. Firma jest obecna na polskim rynku od połowy lat 90. Dysponuje 3- i 4- gwiazdkowymi hotelami w Zielonej Górze i Gorzowie. W najbliższych planach Qubus przewiduje budowę hoteli w Krakowie, Poznaniu, Wałbrzychu i Warszawie. Tymczasem Norwedzy odkupili od firmy Piast Touristhotel Kasztelański w Głogowie, Pod Basztą w Złotoryi oraz Cuprum w Legnicy.

Zgodnie z zamierzeniem nowych właścicieli obiekt został przeksztalcony w centrum konferencyjno-targowe.Modernizacja polegała przede wszystkim na rozbudowie części gastronomicznej i sal konferencyjnych. Koszt prac wyniosł około 20 mln zł.

Sale konferencyjne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było połączyć w większe pomieszczenia.Umożliwi to organizowanie konferencji nawet dla 1,2 tysiąca osób.Zaprojektowano 75 miejsc parkingowych przed budynkiem.Obok centrum konferencyjno-targowego zyskał też zespół rekreacyjny wyposażony w sauny, jaccuzi, solarium, salę fitness i siłownię.

Więcej: Piotr Wilecki, Puls Biznesu, 19-21 kwietnia 2002

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0