Własną myjnie mobilną SteamArt można otworzyć dysponując kwotą 5 tys. zł. Wersja stacjonarna w namiocie lub budynku to inwestycja początkowa rzędu 25 tys. zł.
Sobota
22.06.2013
SteamArt to nie tylko mobilne myjnie. Biznes od niedawna można też poprowadzić stacjonarnie w budynku i pod namiotem.
 

SteamArt, sieć mobilnych myjni parowych oferuje nie tylko mycie aut, ale również dodatkowe usługi dedykowane do domu i ogrodu typu pranie dywanów czy czyszczenie elewacji. Firma posiada w naszym kraju obecnie 97 punktów franczyzowych oraz 156, z którymi współpracuje na zasadzie partnerskiej. 22 myjnie zostały otwarte przez pierwszych pięć miesięcy bieżącego roku. Drugie tyle ma powstać do końca grudnia.

- W połowie minionego roku zauważyliśmy zwiększające się zainteresowanie jednostkami partnerskimi. Tendencja ta została wywołana ograniczonymi środkami z dotacji, które to pomagamy pozyskać naszym franczyzobiorcom na otwarcie własnych myjni – mówi Jakub Stańczak, specjalista ds. marketingu SteamArt. - Nasz system mobilnych myjni został na tyle dopracowany, że postanowiliśmy rozwijać koncept stacjonarny Twoja Myjnia.

Początkowy wkład własny wymagany do otworzenia takiej placówki to 25 tys. zł. Reszta środków pochodzi z kredytów oraz dotacji. Łączny koszt stworzenia w pełni wyposażonej stacjonarnej myjni ręcznej to 65 tys. zł. Działalność może być prowadzona w namiocie lub budynku. Najważniejsza jest jednak atrakcyjna lokalizacja. Do najbardziej korzystnych miejsc należą parkingi i place przy centrach handlowych. Do końca roku ma powstać ok. 18 placówek Twoja Myjnia.

Inwestycja w myjnie mobilną to znacznie niższy wydatek. Zakup licencji i wkład własny do leasingu operacyjnego to 5 tys. zł. Dodatkowo, franczyzobiorca musi zatroszczyć się o samochód, którym będzie docierał do klientów i świadczył usługi. Dzięki temu, nie musi generować kosztów w postaci lokalu, ponieważ miejscem jego pracy jest lokalizacja wskazana przez zleceniodawcę.

- By mobilna myjnia była rentownym biznesem, wystarczy obsługiwać dziennie dwie duże firmy. Franczyzobiorcy, którzy wykonują usługi głównie dla klientów indywidualnych, jednego dnia realizują od 4 do 6 zleceń – dodaje Jakub Stańczak.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

wirtualny adres

Hej, planuje zalozyc firme ale nie chcialabym jeszcze wynajmowac siedziby i wydawac na to gory pieniedzy, trafilam na takie rozwiazanie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Gdzie kupić meble do warsztatu?

jak chodzi o meblach ogrodowych to ten producent na pewno przyda https://zumm.pl/

57 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Biznes dla wygodnych

Najlepsze Tabletki na Trądzik

13 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Szukam betatesterów do nowego programu do wypożyczalni samochodów . Doskonała okazja by poznać bezpłatnie program do prowadzenia wypożyczalni. szczegóły na xevoss eu

46 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Import używanych maszyn rolniczych z Niemiec

Jak sądzicie czy import używanych maszyn z Niemiec to możliwie zyskowny biznes? Ryzyko jest ograniczone, bo możemy sprowadzać praktycznie na zamówienie, a wg ogłoszeń...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Biznes dla wygodnych

moja strona internetowa - recenzjefarmaceuty.pl

13 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biznes dla wygodnych

Wygodny to jak sprzedaż idzie, ja myślałem raczej zainwestować w punkty usługowe tego typu: Hardy Multiserwis

13 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Masz rację Mariuss ,Wulkanizacja Poznań, te dwa słowa ciężko pogodzić. Trzeba uważać na każdym kroku żeby urząd skarbowy nie przyczepił się do Ciebie. Mimo...

46 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018