22.04.2002

Buty dla Zidane`a i Beckhama

Adidas Predator Mania to nowy model obuwia przygotowany na piłkarskie mistrzostwa świata

Adi Dassler stworzył w 1920 roku pierwsze buty piłkarskie, których wygląd dziś wydaje się archaiczny. 82 lata póżniej jego firma przygotowała obuwie nowej generacji specjalnie na pilkarskie mistrzostwa świata w Korei i Japonii - Adidas Predator Mania. W tych butach zagrają na mundialu m.in. Zinedine Zidane, Raul, Allessandro del Piero i David Beckham, jeżeli zdąży wyleczyć kontuzję.Beckham uważa, że dzięki podeszwie podzielonej na dwie części i specjalnej gumie na czubkach butów będzie lepiej "czuł" piłkę i łatwiej mijał rywali.
Spośród polskich piłkarzy jako pierwszy nowe buty założył kapitan Legii Cezary Kucharski.
- Są one bardziej stabilne i lepiej chronią moje nogi dzięki specjalnej osłonie na scięgno Achillesa - ocenił.

Prezentację nowego modelu Adidasa w warszawskim hotelu Hyatt prowadził aktor Cezary Pazura. Tym razem nie przymierzyl nowych butów, jednak obiecał to zrobić w Korei podczas mundialu, dokąd wybiera się z reprezentacją polskich artystów.

Buty Predator Mania wykonane są z kangurzej skóry, podobno są też mocniejsze i wygodniejsze niż poprzednie modele. Idelne dopasowanie do stopy ma sprawić, że strzały będą bardziej dynamiczne i precyzyjne. Buty te mają inny niż dotychczas układ kołków. Są asymetryczne gdyż sznurówki - po raz pierwszy - umieszczono z boku, by nie przeszkadzały podczas strzału.

Model ten będzie dostępny w Polsce już od 1 maja. Jedna para kosztować będzie 555 zł. Jeśli na zbliżających się mistrzostwach padnie rekordowa liczba goli, sukces niewątpliwie trzeba będzie przypisać... butom.

Więcej: Dariusz Tuzinek, Robert Zieliński, Życie, nr 89 16-04-2002 200n.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0