30.06.2013

Wzgórze bogów w Lublinie

Restauracja Olimp pojawi się w parku handlowym Ikea Centre Group. Obiekt jest jeszcze w budowie.

Grupa Gastromall wynajęła powierzchnię pod restaurację Olimp w centrum handlowym w Lublinie, które powstanie pod koniec przyszłego roku. Inter IKEA Centre Group ma być największą galerią wschodniej Polski.

Zdjęcie punktu systemu Olimp Fot. Grupa Gastromall

Wyposażenie restauracji Olimp kosztuje ok. 180 tys. zł. Do tej kwoty należy doliczyć koszty adaptacji lokalu.

- Zakupy w galeriach handlowych stały się dla wielu Polaków codziennością, sposobem na spędzanie wolnego czasu, co przekłada się na większa rozpoznawalność marek restauracyjnych obecnych w galerii handlowej – mówić Piotr Niemiec, właściciel Grupy Gastromall. - Food court jest bezpieczną i atrakcyjną lokalizacją - o ile atrakcyjną lokalizację ma galeria czy centrum handlowe. Nie bez znaczenia jest obecność w okolicach galerii biurowców czy dobrego operatora spożywczego.

W ramach Grupy działają cztery marki gastronomiczne. Jedną z nich jest Olimp, serwująca posiłki w samoobsługowym systemie sprzedaży na wagę w stałej cenie za 100 g jedzenia. W tej chwili pod tym szyldem działa 16 punktów w całej Polsce.

- Grupa nieustająco poszukuje franczyzobiorców na terenie całego kraju. Kolejne umowy z zarządcami centrów handlowych i biurowych są w ostatnich fazach negocjacji – zapowiada Izabela Domaradzka, koordynator projektów w Grupie Gastromall.

(gum)