01.07.2013

Po meble i węgiel do Bełchatowa

Abra otworzyła 14 sklep franczyzowy. Placówka funkcjonuje w Dzierżoniowie. W najbliższą sobotę do sieci Abra dołączy kolejny sklep.

– Sklep w Bełchatowie będzie funkcjonował w największej galerii handlowej w mieście. Dotychczas nasze placówki otwieraliśmy w lokalizacjach wolnostojących ze względu na niższe koszty najmu. Jednak w przypadku tej lokalizacji, ostatecznie wynegocjowane koszty najmu mieszczą się w ramach dopuszczalnej wysokości – mówi Dorota Placzyńska menedżer ds. rozwoju sieci franczyzowej Abra. Każde miasto charakteryzuje się odmienną ofertą mebli. Abra za każdym razem chce wykorzystać niszę i zarobić na luce. Firma wyszukuje lokalizacje tam, gdzie może zaproponować klientom produkty oraz ceny, których dotychczas nie mieli okazji znaleźć w swojej okolicy.

Salon Abra

Obecnie w ramach sieci Abra funkcjonuje 70 sklepów własnych i 14 placówka franczyzowych. Bełchatów będzie 16 sklepem franczyzowym firmy.

Na przełomie lipca i sierpnia franczyzodawca zapowiada kolejne otwarcia. Wówczas na liście krakowskiej sieci dołączy placówka w Lesznie i w Łomży. Sieć średnio co miesiąc pozyskuje nowego partnera lub otwiera nowy sklep. – Odnotowujemy regularny wzrost zgłoszeń. Cieszy nas to, zważywszy na spowolnienie gospodarcze. Pozyskiwanie nowych partnerów idzie w parze z pozyskiwaniem nowych lokalizacji. Jeżeli mamy lokal, wówczas decyzja o podjęciu współpracy zapada zdecydowanie szybciej, ponieważ franczyzobiorca nie traci czasu na poszukiwanie lokalizacji – mówi Dorota Placzyńska.

Osoby, które planują przystąpić do sieci Abra, powinny dysponować kwotą ok. 90 tys. zł. Tyle kosztuje remont i wyposażenie sklepu zgodnie z wytycznymi firmy. Na ekspozycję sklepu sieć udziela partnerowi nieoprocentowanego kredytu na 12 miesięcy. Abra nie pobiera opłaty marketingowej, a opłata bieżąca wynosi 500 zł plus 3 proc. od cen zakupu mebli.

(mk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Magdalena Kurda

doradca we franczyzie
Napisz do autora