10.07.2013

Pizzeria czeka na właściciela

Telepizza korzysta z niskich cen najmu, dlatego kilka lokali czeka na przedsiębiorców zainteresowanych ich poprowadzeniem.

Telepizza aktywnie pozyskuje nowe lokalizacje i przyspiesza rozwój sieci franczyzowej. – Obecna sytuacja gospodarcza sprzyja negocjowaniu cen najmu powierzchni użytkowych. Aktualnie właściciele nieruchomości obniżają czynsz nawet o 20-50 proc. – mówi Krzysztof Petrykowski, dyrektor handlowy Telepizza Polska.

Zdjęcie lokalu Telepizza

Od początku 2013 roku na mapie Polski pojawiło się sześć nowych lokali Telepizzy. Sieć podpisała umowę franczyzową z nowym partnerem i aktualnie trwają przygotowania do uruchomienia siódmej pizzerii.

Obecnie Telepizza dysponuje kilkoma wynajętymi lokalami, które w każdej chwili mogą przejąć nowi franczyobiorcy. – Od początku roku prowadzimy intensywną akcję pozyskiwania nieruchomości. Zdarza się, że ich właściciele licytują między sobą ceny najmu w dół, żeby pozyskać najemcę. Obecnie można trafić na bardzo atrakcyjne oferty. Trzeba tylko być cierpliwym i wnikliwie przeszukiwać rynek – mówi Krzysztof Petrykowski.

Korzystne warunki najmu zachęcają przedsiębiorców do inwestycji w działalność gospodarczą. Dzięki temu Telepizza już na jesieni może zrealizować „drugi” roczny plan rozwoju i otworzyć dziesiątą pizzerię franczyzową. – Na początku 2013 roku zakładaliśmy, że do grudnia otworzymy pięć nowych restauracji, jednak plan został już zrealizowany wiosną. Wyznaczyliśmy więc inny cel, zgodnie z którym do końca roku chcemy podwoić liczbę otwarć – mówi Krzysztof Petrykowski.

Przedsiębiorcy zainteresowani współpracą z Telepizzą mogą zostać właścicielem jednej lub kilku restauracji naraz. Mogą przejąć działającą już placówkę Telepizzy lub otworzyć nową, ale w miejscu sprawdzonym przez centralę. Hiszpańskiej sieci szczególnie zależy na rozwoju w Poznaniu, na Śląsku, na Pomorzu oraz w Łodzi i Wałbrzychu. Mimo konkretnie postawionych celów, Telepizza otwarta jest również na inne miasta pow. 50 tys. mieszkańców. Wszystko zależy od potencjału lokalnego rynku oraz atrakcyjnych warunków najmu. Żeby zostać franczyzobiorcą Telepizzy należy dysponować kwotą ok. 100 tys. zł. Tyle kosztuje wyposażenie lokalu w zaplecze gastronomiczne oraz remont.

(mk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Magdalena Kurda

doradca we franczyzie
Napisz do autora