Sklepy Żabki Polska działają w 625 miejscowościach. W sieciach Żabka oraz Freshmarket zatrudnionych jest ok. 15 tys. osób.
Na zdjęciu prezes Jacek Roszyk w Poznaniu otwiera 3000. sklep spółki.
Środa
10.07.2013
Polskie sieci spożywcze świętują. W tle upadki małych sklepów.
 

Spółka Żabka Polska zarządza dwiema sieciami spożywczymi - Żabką i Freshmarket. Firma świętuje dzisiaj otwarcie swojej jubileuszowej placówki, która działa w Poznaniu pod logo Freshmarket.
- Otwarcie 3000. sklepu to dowód na to, że jesteśmy w stanie realizować naszą strategię nawet w trudniejszych warunkach rynkowych. Rozwój ilościowy i jakościowy to nasze priorytety na najbliższe lata. Dalsza ekspansja prowadzona będzie poprzez rozwój organiczny oraz akwizycje. Rynek nadal ulega bowiem konsolidacji. Niezrzeszone sklepy spożywcze nie wytrzymują konkurencji i dołączają do takich sieci jak Żabka czy Freshmarket, dzięki czemu zyskują silnego partnera, który zapewni im stabilną pozycję na rynku i dalszy rozwój - mówi Jacek Roszyk, prezes zarządu Żabka Polska.

W 2012 roku firma Żabka Polska otworzyła 366 nowych sklepów, w 2013 roku zamierza otworzyć kolejnych 450 placówek (200 sklepów Żabka oraz 250 Freshmarket) i tym samym zapewnić kolejnych 2,5 tys. nowych miejsc pracy. Koncepcja współpracy z firmą Żabka Polska opiera się na modelu biznesowym, w ramach którego osoba prowadząca sklep – ajent, podpisuje umowę z centralą, od której otrzymuje w pełni wyposażony i wyremontowany sklep Żabka lub Freshmarket. Żabka Polska zapewnia mu wsparcie sprzedażowe, marketingowe oraz logistyczne. Firma chwali się tym, że 8 mln Polaków ma mniej niż 300 metrów do najbliższego sklepu którejś z należącej do nich sieci spożywczej.

W ubiegłym miesiącu to Odido mogło się cieszyć z otwarcia swojego jubileuszowego sklepu. Placówka numer 2000 powstała w Mińsku Mazowieckim. Rozwój sieci spożywczych odbywa się jednak kosztem małych sklepów, które upadają. W pierwszej połowie 2012 roku zamknęło się prawie 3 tys. punktów. Wynika to jednak nie z konkurencji sklepów typu convenience, do których należy Żabka, a supermarketów i dyskontów oferujących dużo niższe ceny. Jednak upadki małych sklepów nie muszą być złą wiadomością dla klientów. W ich miejsce powstają sieciowe sklepy z atrakcyjniejszymi cenami i bogatszą ofertą, na co nie mogłyby pozwolić pojedyncze punkty spożywcze.

(dw)


POPULARNE NA FORUM

Programy partnerskie

Zastanawiam się w jaki sposób dorobić sobie przez internet. Zainteresowały mnie [url=https://make-cash.pl/katalog-serwisow/programy-partnerskie-afiliacja/]niedawno...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Sklep w modelu franczyzy

Dzień dobry, Rozważam razem z żoną otwarcie własnej działalności na zasadzie franczyzy, w mieście o liczbie ludności powyżej 300 tysięcy. Bierzemy pod uwagę...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Alma Market powiększa sieć

I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. Thank you for the hack twitter post.

5 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Ok, już nie ważne. 30 września poszły zwolnienia dla wszystkich. No szkoda, jedyny sklep z własną wędzarnią.

71 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

gapcio, skąd informacja że w Świnoujściu sklep ma być zamykany? Nikt nam jeszcze nie mówił o tym, ale chodzą ploty od klientów sklepu że podobno sklep ma być...

71 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Twarda woda

Oj nie tylko Ty masz problem z wodą. Nasza kranówa też pozostawia wiele do życzenia.

22 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Business Portfolio

Great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. Also great blog here with all of the valuable information you have. Keep up the...

6 wypowiedzi
ostatnia 24.08.2018
Powstanie 200 sklepów Alma Smart

Świetnie

8 wypowiedzi
ostatnia 21.08.2018