Koszty wyposażenia Ecomyjni wahają się w granicach 15-35 tys. zł netto i zależą przede wszystkim od formy działania przyszłego franczyzobiorcy (stacjonarna bądź mobilna)
Poniedziałek
15.07.2013
Mobilne firmy pojawiają się w kolejnych branżach. Ich zaletą jest niska kwota inwestycji.
 

Rynek myjni samochodowych powoli zmienia swoje oblicze. Przyzwyczailiśmy się już do kilkustanowiskowych myjni bezdotykowych, które pojawiły się na rynku kilka lat temu. Teraz nadchodzi czas myjni z dojazdem do klienta. Franczyzobiorcy decydują się na mobilną myjnię przede wszystkim ze względu na niższe koszty inwestycji, bowiem wchodząc w ten biznes nie trzeba inwestować w plac pod myjnię, czy kosztowne wyposażenie kilku stanowisk.

Jedną z firm, które oferują swoim partnerom możliwość uruchomienia mobilnej myjni jest sieć Ecomyjnia należąca do Grupy DetailKing. Oprócz Polski firma jest obecna również u naszych południowych i zachodnich sąsiadów, a także w Anglii oraz Irlandii i we Włoszech. W sumie pod logo Ecomyjni działa ponad 60 punktów.

-Cały czas poszukujemy partnerów, którzy otworzą z nami Ecomyjnię albo punkt DetailKing w Polsce, chociaż obecnie duży nacisk kładziemy na rozwój sieci w Europie. Do końca roku chcielibyśmy otworzyć ok. 15 nowych punktów – mówi Marek Karafioł, właściciel DetailKing Group.

Koszty wyposażenia Ecomyjni wahają się w granicach 15-35 tys. zł netto i zależą przede wszystkim od formy działania przyszłego franczyzobiorcy (stacjonarna bądź mobilna) oraz od liczby stanowisk w przypadku myjni stacjonarnej. Na dostosowanie placówki do wymagań sieci trzeba przeznaczyć 5-20 tys. zł. Żeby zbudować jedno stanowisko myjące potrzebne jest 25 m2.

Franczyzobiorcy Ecomyjni mogą liczyć na atrakcyjne rabaty na zakup urządzeń, chemii oraz dodatków. Centrala pomaga im w znalezieniu klientów, zapewnia również dostęp do strony www oraz materiałów reklamowych. Ponadto zapewnia cykl niezbędnych szkoleń oraz pomaga w finansowaniu inwestycji poprzez pozyskiwanie dotacji, leasingów i kredytów.

(mak)


POPULARNE NA FORUM

wirtualny adres

Hej, planuje zalozyc firme ale nie chcialabym jeszcze wynajmowac siedziby i wydawac na to gory pieniedzy, trafilam na takie rozwiazanie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Gdzie kupić meble do warsztatu?

jak chodzi o meblach ogrodowych to ten producent na pewno przyda https://zumm.pl/

57 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Biznes dla wygodnych

Najlepsze Tabletki na Trądzik

13 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Szukam betatesterów do nowego programu do wypożyczalni samochodów . Doskonała okazja by poznać bezpłatnie program do prowadzenia wypożyczalni. szczegóły na xevoss eu

46 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Import używanych maszyn rolniczych z Niemiec

Jak sądzicie czy import używanych maszyn z Niemiec to możliwie zyskowny biznes? Ryzyko jest ograniczone, bo możemy sprowadzać praktycznie na zamówienie, a wg ogłoszeń...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Biznes dla wygodnych

moja strona internetowa - recenzjefarmaceuty.pl

13 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biznes dla wygodnych

Wygodny to jak sprzedaż idzie, ja myślałem raczej zainwestować w punkty usługowe tego typu: Hardy Multiserwis

13 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Masz rację Mariuss ,Wulkanizacja Poznań, te dwa słowa ciężko pogodzić. Trzeba uważać na każdym kroku żeby urząd skarbowy nie przyczepił się do Ciebie. Mimo...

46 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018