18.07.2013

Najpierw biznes, potem urlop

Na początku wakacji pod logo Urlopy.pl działalność rozpoczęło dwóch franczyzobiorców.

Pierwsze biuro firmy powstało w 1990. Z czasem, wraz z rosnącą popularnością kupowania wycieczek przez internet, Urlopy.pl włączyło portal jako kolejne narzędzie sprzedażowe. Obecnie sieć liczy 17 punktów, z czego 14 prowadzą franczyzobiorcy. W czerwcu powstało biuro w Opolu, zaś w lipcu w Radomiu. W tym roku firma planuje otwarcie 10 kolejnych biur partnerskich.

Witryna biura podrózy Urlopy.pl

Centrala pobiera 200 zł opłaty marketingowej i 8 proc. od przychodu biura ze sprzedaży wycieczek.

- Nie mamy konkretnych wymagań dotyczących partnerów. Liczy się natomiast doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu. Ze względu na dużą liczbę potencjalnych klientów stawiamy na lokale w galeriach handlowych i w centrach miast – zarówno tych większych, jak i mniejszych – mówi Ewa Gajewska, dyrektor sieci sprzedaży.

Aby dostosować lokal do standardów obowiązujących w sieci należy umieścić logo Urlopy.pl wewnątrz lokalu o powierzchni ok. 30 m2 i na podświetlanym kasetonie na zewnątrz. Konieczny jest zakup regałów na katalogi, wyposażenia stanowisk sprzedażowych w biurka, krzesła i sprzęt biurowy (komputery, telefony z faxem, drukarka, skaner) oraz zakup projektora LCD do prezentowania ofert w witrynie biura. Koszty te mogą zamknąć się w kwocie 10 tys. zł. Partner korzysta z systemów rezerwacyjnych oraz programu do obsługi klientów (CRM)i. W pakiecie franczyzowym firmy znajdują się szkolenia wewnętrzne, oraz te realizowane przez touroperatorów. Do dyspozycji partnerów przez cały okres prowadzenia biura są przedstawiciele Urlopy.pl.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0