Wśród potencjalnych klientów nowego franczyzowego punktu MBE jest 2,5 tys. podmiotów gospodarczych w powiecie grudziądzkim, większość, bo aż 90 proc. stanowią małe i średnie firmy.
Czwartek
18.07.2013
Firma świadcząca usługi dla przedsiębiorców ma pracowite lato. Tylko w lipcu powstaną dwa punkty - jeden z nich w niespotykanym dla MBE typie lokalu.
 

Na początku miesiąca Mail Boxes Etc. uruchomiło placówkę w Grudziądzu. To 19. w Polsce punkt w sieci świadczącej usługi dla małych i średnich firm. Jednocześnie jest to pierwszy MBE, który otwarto w wyprodukowanym na specjalne zamówienie pawilonie. Pozostałe punkty sieci działają w wynajmowanych lub dzierżawionych lokalach przy ruchliwych ulicach.

- To eksperyment, który w przyszłości pozwoli zmniejszyć koszty bieżącej działalności franczyzobiorcy. Po spłaceniu rat leasingowych biorca nie płaci czynszu za wynajem lokalu, a pawilon przechodzi na jego własność. Może go na przykład przenieść w każdą inną lokalizację - mówi Dawid Wojtarowicz, menedżer ds. sprzedaży licencji MBE.

Przygotowanie pawilonu o powierzchni 45 m2 zajęło ok. 4 tygodni, prace wykończeniowe na miejscu około 2 tygodni.
- Do nas należało tylko przygotowanie podłoża pod pawilon, jak również wykonanie drobnych prac wykończeniowych w środku. Wnętrze zostało wykonane zgodnie ze standardami, jakie obowiązują sieć MBE na całym świecie – mówi Sylwia Cięgotura, franczyzobiorczyni MBE z Grudziądza.

Kolejna placówka franczyzowa rozpocznie działalność pod koniec lipca we Wrocławiu.
- Do końca 2013 roku planujemy podpisanie jeszcze co najmniej pięciu umów - zapewnia Dawid Wojtarowicz.

Docelowo w Polsce ma powstać około 100 punktów MBE, w których będzie można korzystać z wielu usług w jednym miejscu: przesyłki kurierskie, odbiór paczek ze sklepów internetowych, usługi poligraficzne, wynajem skrytek adresowych i biznesowych.

(awh)


POPULARNE NA FORUM

Imprezy integracyjne

Cześć, znalazłem firmę Raut która organizuje imprezy integracyjne dla firmy różnego porkoju od pikników po konferencje na prawdę warto właśnie sobie z socjalnych...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.09.2018
Jaki internet do firmy?

Kasia31 No niestety często jest tak, że te mobilne mają limit i nawet jak nie wzrastaja opłaty to zwalnia net do minimum. Kiedyś próbowałam i nawet maila nie mogłam...

8 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

Długopisy, kubki, to już przeżytek. Teraz lepiej postawić na coś co oryginalnego. Może np. power bank z logo firmy?

240 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Reklama w social media

Ja bardzo polecam pozycjnowanie bo dzięki niemu dotarłam do dużej liczby klientów ;) a pomogła mi w tym agencja z Wrocławia Proformat ;)

10 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Jak pozycjonować stronę internetową?

Myślę, że warto postawić na dobre, oryginalne teksty, odpowiednio zoptymalizowane pod SEO. Może warto też pomyśleć o prowadzeniu bloga.

188 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Jak pozycjonować stronę internetową?

Ja raz,że nie mam kompletnie czasu na to by to robić samemu. Dwa- wolałam zlecić pozycjonowanie swojej firmy , zaufanej agencji, która wczesniej dla mnie stworzyła...

188 wypowiedzi
ostatnia 26.08.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

Jeśli chcesz zamówić gadżety lub upominki reklamowe, a nie wiesz jakie będą najlepsze dla twojej branży, to skontaktuj się z firmą Lemach lemach.pl. Ich doświadczenie...

240 wypowiedzi
ostatnia 24.08.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

Moim zdaniem świetnym gadżetem reklamowym są kalendarze. Ogromny wybór z niesamowitymi możliwościami personalizacji znajdziesz na www.swiatkalendarzy.com

240 wypowiedzi
ostatnia 24.08.2018