18.07.2013

MBE eksperymentuje

Firma świadcząca usługi dla przedsiębiorców ma pracowite lato. Tylko w lipcu powstaną dwa punkty - jeden z nich w niespotykanym dla MBE typie lokalu.

Na początku miesiąca Mail Boxes Etc. uruchomiło placówkę w Grudziądzu. To 19. w Polsce punkt w sieci świadczącej usługi dla małych i średnich firm. Jednocześnie jest to pierwszy MBE, który otwarto w wyprodukowanym na specjalne zamówienie pawilonie. Pozostałe punkty sieci działają w wynajmowanych lub dzierżawionych lokalach przy ruchliwych ulicach.

Kobieta przy logo MBE Fot. MBE

Wśród potencjalnych klientów nowego franczyzowego punktu MBE jest 2,5 tys. podmiotów gospodarczych w powiecie grudziądzkim, większość, bo aż 90 proc. stanowią małe i średnie firmy.

- To eksperyment, który w przyszłości pozwoli zmniejszyć koszty bieżącej działalności franczyzobiorcy. Po spłaceniu rat leasingowych biorca nie płaci czynszu za wynajem lokalu, a pawilon przechodzi na jego własność. Może go na przykład przenieść w każdą inną lokalizację - mówi Dawid Wojtarowicz, menedżer ds. sprzedaży licencji MBE.

Przygotowanie pawilonu o powierzchni 45 m2 zajęło ok. 4 tygodni, prace wykończeniowe na miejscu około 2 tygodni.
- Do nas należało tylko przygotowanie podłoża pod pawilon, jak również wykonanie drobnych prac wykończeniowych w środku. Wnętrze zostało wykonane zgodnie ze standardami, jakie obowiązują sieć MBE na całym świecie – mówi Sylwia Cięgotura, franczyzobiorczyni MBE z Grudziądza.

Kolejna placówka franczyzowa rozpocznie działalność pod koniec lipca we Wrocławiu.
- Do końca 2013 roku planujemy podpisanie jeszcze co najmniej pięciu umów - zapewnia Dawid Wojtarowicz.

Docelowo w Polsce ma powstać około 100 punktów MBE, w których będzie można korzystać z wielu usług w jednym miejscu: przesyłki kurierskie, odbiór paczek ze sklepów internetowych, usługi poligraficzne, wynajem skrytek adresowych i biznesowych.

(awh)