22.07.2013

Wsparcie na starcie

O pomocy dla franczyzobiorców rozpoczynających współpracę z siecią Północ Nieruchomości opowiada Krzysztof Pelowski, dyrektor ds. rozwoju.

Deregulacja zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami ułatwiła wejście na rynek nowym przedsiębiorcom. Czy pomoc franczyzodawcy na starcie wciąż jest potrzebna?
Założenie działalności w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami to stosunkowo prosta sprawa. Niestety osoby, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu własnej firmy, na przykład w branży nieruchomości, mogą popełnić wiele kosztownych błędów. Dlatego też warto korzystać ze wsparcia kogoś doświadczonego na każdym etapie rozruchu firmy. Staramy się podchodzić indywidualnie do każdego nowego partnera. Nasza pomoc w głównej mierze zależy od potrzeb licencjobiorcy. W przypadku mniej doświadczonych przedsiębiorców, wsparcie jest bardziej intensywne, dzięki czemu proces startu przebiega szybko i sprawnie, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy partnera.

Krzysztof Pelowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Północ Nieruchomości Fot. Północ Nieruchomości

Zdarza się, że udzielamy pomocy w zakresie finansowania, np. w postaci kredytu na rozwój działalności franczyzobiorcy.
Krzysztof Pelowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Północ Nieruchomości

W jakich konkretnych sprawach franczyzobiorca może liczyć na pomocną dłoń franczyzodawcy?
Pomagamy od samego początku, czyli od momentu założenia działalności gospodarczej. Partnerzy mogą liczyć na nasze wsparcie podczas poszukiwania lokalu oraz w czasie jego urządzania i dostosowania do potrzeb biura nieruchomości. Zdarza się, że udzielamy pomocy w zakresie finansowania, np. w postaci kredytu na rozwój działalności franczyzobiorcy. W kolejnych etapach angażujemy również własne środki i pracowników. Pomagamy przy rekrutacji, na własny koszt dodajemy ogłoszenia na portalach rekrutacyjnych, pomagamy w skompletowaniu zespołu sprzedażowego, przekazujemy wszelkie formularze i umowy niezbędne do prowadzenia biura, w tym wzory dokumentów kadrowych. Co najważniejsze, przekazujemy wiedzę, która umożliwia szybki rozwój placówki.

Rozmawiał (gum)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0