Plaża zamiast szkoły

Szkoły językowe w dużych miastach wprowadzają latem specjalną ofertę - kursów jęz. włoskiego lub hiszpańskiego, które właśnie w wakacje cieszą się wyższym zainteresowaniem.
Czwartek
25.07.2013
W szkołach językowych obroty w miesiącach letnich spadają nawet o 80 proc.
 

Na czas wakacji biznes w szkołach językowych zamiera. Na naukę języków obcych w lipcu i sierpniu decydują się głównie osoby, które nadrabiają zaległości lub takie, które są w stanie poświęcić na zajęcia latem więcej czasu, niż w czasie roku szkolnego.

- To jednak marginalna grupa klientów w porównaniu do liczby osób korzystających z kursów od października do czerwca – mówi Dariusz Dudzik, dyrektor Szkoły Języków Obcych Profi-Lingua. - Oczywiście organizujemy intensywne kursy jedno- lub dwumiesięczne, jednak biznesowo lipiec i sierpień uważamy za martwy okres i wykorzystujemy czas wakacyjny na... wakacje.

Właściciele wielu szkół doradzają swoim franczyzobiorcom lipcowy wypoczynek, bo – jak twierdzą – to jedyny moment na relaks, który na pewno nie będzie miał wpływu na działalność biznesu.
- Nawet kosztowne działania promocyjne lub reklamowe nie zachęcą masowego klienta do udziału w regularnych zajęciach podczas wakacji – twierdzi Jakub Midel, właściciel szkoły Mobile English. - W szkołach językowych obroty w miesiącach letnich spadają nawet o 80 proc. Umiarkowanym zainteresowaniem cieszą się jedynie bardzo intensywne kursy trwające 24 lub 48 zajęć w 10 tygodni wakacji, jednak korzystają z nich nieliczni słuchacze. Dlatego nasi franczyzobiorcy zwolnieni są w tym czasie z 50 proc. opłat franczyzowych.

Niektóre szkoły językowe, jeśli słuchacze deklarują chęć nauki podczas wakacji, kontynuują program, jednak są to wyjątki. Z kolei w dużych miastach czas letni to również zwiększone zainteresowanie kursami języków z krajów południowych, np. włoskim czy hiszpańskim. Niezależnie od sieci i miasta, lato to jedyny w roku okres, kiedy właściciele szkół językowych mogą pozwolić sobie na zasłużony urlop.

(awh)


POPULARNE NA FORUM

Online Assignment Help Australia

As you are in Austrilai, Prime assignment write my assignment for me is a well known service for students in america.

2 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Write My Essay Cheap

We provide high quality Marketing write my essay cheap Help and Marketing Help at very affordable prices. Simply fill in your order form to get the best essay Help Online...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biuro tłumaczeń - tłumaczenia techniczne

Cześć, znacie może jakieś biuro tłumaczeń ruda śląska która oferuje tłumaczenia techniczne najlepiej żebym mógł podejść z dokumentacją, bo potrzebuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Marketing Assignment Help

We offer high quality Marketing Assignment Help and Marketing Project Help at very affordable prices. Get the best grades with our Marketing Assignment Writing Service.

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Online Assignment Help Australia

Simply fill in your order form to get the best Assignment Help Online services. Our 24/7 support team help with Online Assignment Help Australia queries.

2 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Przedszkole czeka na start

hire Mass Texting service online distribution is very important for me and yours business to promote! Well the information must continue. Thank you so much to providing this...

5 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018
Franczyza British School

Polecam zapoznać się z artykułem na temat franchisingu z organami zagranicznymi http://vademecumzarzadzania.pl/firma/lqa/

7 wypowiedzi
ostatnia 05.07.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

Numerous understudies of UK don't have much information to take help and compose expositions. dissertation writing service

3 wypowiedzi
ostatnia 29.06.2018