25.07.2013

Drogeria na licencji

Własnych sklepów w sieci Drogerie Natura nie brakuje. Teraz pora na otwarcia partnerskich.

Koncept Drogerie Natura ma 265 placówek i pod względem liczebności jest drugim graczem na rynku. Liderem jest Rossman, który liczy w Polsce ponad 700 punktów. Jednak w przeciwieństwie do pochodzącej z Niemiec firmy Drogerie Natura oferują licencję na biznes. W sieci działa już 9 placówek partnerskich.

Drogerie Natura sklep Fot. Drogerie Natura

Firma PMR prognozuje, że w latach 2013-2015 rynek drogeryjny będzie rósł w średniorocznym tempie 4 proc.

Partnerzy Drogerii Natura z własnej kieszeni pokrywają koszty remontu, wyposażenia i oznakowania sklepu. Przewidywana suma inwestycji zależy od zakresu koniecznych prac. Działalność można rozpocząć na terenie całego kraju w lokalu o powierzchni 130–250 m2.

Agenci nie ponoszą opłat licencyjnych. W swoich drogeriach oferują klientom głównie kosmetyki i akcesoria drogeryjne, ale także chemię gospodarczą, biżuterię i drobną pasmanterię. Centrala wspiera partnerów w prowadzonej działalności. Ich wynagrodzenie liczone jest w oparciu o system prowizyjny.

Według szacunków firmy PMR, w 2012 roku na kosmetyki wydano w Polsce ponad 19 mld zł. Aż 37 proc. udziału w rynku mają drogerie sieciowe. 22 proc. tej kwoty trafiło do sklepów Rossmann. W 2012 branża rosła w tempie 3,1 proc.

(gum)