W sieci Intermarché działają już 182 supermarkety i 43 stacje paliw.
Niedziela
28.07.2013
Lato służy Grupie Muszkieterów. Intermarché rośnie tak, jak sprzedaż detaliczna w Polsce.
 

Czwarty supermarket w Białej Podlaskiej i 43 w Polsce stacja paliw – tak wygląda letni bilans otwarć marki Intermarché. Sklep w województwie lubelskim powstał na miejscu starego młyna, według nowego konceptu, w którym zastosowano nowy układ i ekspozycję produktów. Stacja paliw to zaś lokalizacyjne novum w sieci. Dotychczas punkty te powstawały przy istniejących supermarketach Intermarché – teraz po raz pierwszy usytuowano go niezależnie, przy obwodnicy miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim.

- Fakt oddalenia od supermarketu Intermarché i usytuowania przy bardzo ruchliwej drodze doprowadziły do modyfikacji konceptu stacji w celu dostosowania jej do innych potrzeb klientów. Stacja oferuje min. ośmiostanowiskowy parking dla tirów oraz zaplecze sanitarne dla kierowców – mówi Aleksander Hołoga, odpowiedzialny za rozwój stacji Intermarché w Polsce.

Grupa Muszkieterów, stowarzyszenie niezależnych przedsiębiorców zarządzających markami Intermarché i Bricomarché, może mieć powody do zadowolenia. Ostatnie dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące sprzedaży detalicznej okazały się bowiem lepsze od oczekiwań. Analitycy spodziewali się, że sprzedaż będzie rosła w czerwcu w tempie poniżej 1 proc., tymczasem wynik był na poziomie 1,8 proc. – najlepiej od stycznia. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę zmiany cen, to okaże się, że wzrost wyniósł 2,6 proc. Tak dobrego odczytu nie było od roku. To obiecujący sygnał dla branży handlowej, bo oznacza, że Polacy wracają na zakupy.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.