Centrala firmy podpisuje umowy z klientami ogólnopolskimi, z których franczyzobiorcy mogą czerpać regularne zyski. W ofercie Global Rent a Car znajdują się tylko nowe samochody z klimatyzacją i niskim przebiegiem.
Agnieszka Drzymała-Feć, dyrektor Global Rent a Car
Poniedziałek
29.07.2013
Centrala podpisuje umowy z klientami ogólnopolskimi, z których franczyzobiorcy mogą czerpać regularne zyski - mówi Agnieszka Drzymała-Feć z Global Rent a Car.
 

Jakie panują trendy dotyczące wypożyczalni samochodowych?
Wynajem samochodów to branża, która bardzo dynamicznie rozwija się w Polsce w ostatnich latach. Od wejścia naszego kraju do UE ruch turystyczny stale rośnie, coraz większa liczba obcokrajowców podróżująca po naszym kraju wymaga standardu usług do jakiego przywykła w innych krajach europejskich. Poza tym w polskich firmach pracuje coraz więcej zagranicznych fachowców, którzy przyjeżdżają na krótkie kontrakty. Wiąże się to również z koniecznością zapewnienia wygodnego środka transportu na kilka miesięcy.

Jak wygląda oferta firmy?
Początkowo właściciel marki Global Rent a Car zajmował się długoterminowym wynajmem aut oraz administrowaniem flotami samochodów. Z czasem dostrzegliśmy potrzebę rozwoju sieci najmu krótkoterminowego, którą deklarowali klienci pytający nas o możliwość wynajmu samochodu na krótki okres i oddania go w innym mieście.

Sieć wypożyczalni liczy obecnie 65 punktów, docelowo ma ich być 70.
Wśród planowanych otwarć brane są głównie pod uwagę miasta w województwie łódzkim i wielkopolskim. Na partnera czeka także punkt w Opolu. Kolejnym etapem działalności firmy będzie ekspansja na rynki zagraniczne. Kluczowe w doborze lokalizacji wypożyczalni jest dogodny wyjazd z miasta oraz dużo miejsc parkingowych dostępnych 24 godziny na dobę. Wystarczy aby biuro miało 20-25 m2 powierzchni. Świetnie sprawdzają się biura na terenach targowych, w biurowcach na przedmieściach oraz okolice lotnisk – terminala przylotów.

Rozmawiał (dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Noclegi dla firm - czy warto?

Jak potrzebujecie wyposażenia hotelu to sprawdźcie sobie firmę http://womeb.com.pl/meble-hotelowe-restauracyjne/ Dostaniecie u nich bardzo fajnie wykonane meble. W dodatku ...

16 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Pensjonat - warto czy nie?

To bardzo ciekawy temat. Warty zbadania. color switch little big snake

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hotelik

Thanks for the useful post, I go to your site just in search of such information 192.168.1.1

23 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Hotelik

Ciężko jest wybrać dobre miejsce co nie :D Też mnie co roku trapił ten problem. Ale w zeszłym roku ten wpis https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ pomógł mi...

23 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Domki zamiast hotelu

Nad morzem to w sumie ciężki wybór bo i domków i hoteli jest multum. Ja co roku posiłkuję się tym blogiem https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ w wyborze...

24 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Pensjonat - taki pomysł od dawna chodzi mi po głowie. Zawsze chciałem prowadzić własny biznes jednak zawsze nie było czasu lub praca pochłaniała całkowicie. Tymczasem...

2 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Betrug!!!!. Wir haben in Warschau-Modlin ein Auto mit mehr Schäden erhalten als im Übergabeprotokoll angegeben. Das haben wir dem Mitarbeiter sofort gemeldet. Bei...

28 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Organizacja wycieczek

Android mobiles may give some delay due to low battery, network problems this web is used. web.whatsapp.com

50 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018