27.07.2013

50 banków co roku

Meritum Bank przez trzy lata uruchomił blisko 150 placówek partnerskich.

Pierwsza placówka partnerska Meritum Banku ruszyła w drugim kwartale 2010 roku w Wodzisławiu Śląskim. Obecnie sieć liczy 15 placówek własnych i 144 partnerskie. Niebawem ruszą kolejne placówki partnerskie banku: w Krakowie, Gdańsku i Radomiu.

Wnętrze placówki Meritum Banku.

Według Raportu o franczyzie 2013 w Polsce działa 15 banków oferujących licencję na biznes.

Meritum Bank był pierwszym bankiem w Polsce, który zrezygnował z kosztownej budowy sieci własnych oddziałów i postawił na sieć partnerską, jako główny kanał dystrybucji. Swoich partnerów bank pozyskuje między innymi spośród pośredników finansowych, którzy oferują jego produkty. Do sieci Meritum przystępują też właściciele małych sieci z tej branży oraz partnerzy banków, których nie ogranicza zakaz konkurencji (w Meritum Bank nie ma takiego zakazu).

Koszt uruchomienia placówki partnerskiej wynosi ok 1 tys. zł za m2 sali sprzedaży. Meritum Bank wymaga jednolitego standardu dotyczącego oznakowania placówki, umeblowania, systemu kontroli ruchu i reklamy wizualnej na monitorze LCD. Placówka partnerska banku staje się rentowna zwykle po 12 miesiącach, a jeśli uda się to wcześniej, mówimy o sukcesie. Według informacji centrali, najlepsi partnerzy osiągają rentowność już po miesiącu prowadzenia działalności.

(emka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Marcin Kaleta

doradca we franczyzie
Napisz do autora