Benetton pochwalił się „nowymi" placówkami na Facebooku.
Poniedziałek
29.07.2013
Odzieżowa marka chwali się nowymi otwarciami, a w rzeczywistości zamienia sklepy franczyzowe na własne.
 

- Szanowni Klienci!!! Z przyjemnością informujemy, że w dniu 4 marca 2013 otwieramy 14 nowych sklepów United Colors of Benetton i SISLEY na terenie całej Polski! - chwaliła się odzieżowa firma w lutym.

Co najmniej kilka z tych „otwarć” polegało po prostu na zamknięciu istniejących sklepów franczyzowych i uruchomieniu w ich miejscu placówek własnych. Sam Benetton zresztą swojej strategii nie ukrywa.

- Przecież w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu jest Benetton... :) - zwracali uwagę fani komentujący post.
- Tak, wszystko się zgadza, ale był to sklep franczyzowy – odpowiadała centrala.

Fani to polubili, ale wątpliwe, by ich zadowolenie podzielali byli franczyzobiorcy sieci. W jakich okolicznościach zakończono z nimi współpracę? Czy przejmowanie sklepów licencyjnych to element strategii sieci? Firma nie odpowiedziała na nasze pytanie związane z „nowymi” otwarciami. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w umowach franczyzowych Benetton zostawia sobie furtkę, dzięki której może zakończyć współpracę z biorcą licencji bez podania przyczyny rezygnacji.

Sieć Benetton w Polsce liczy ok. 50 sklepów.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.